Новини суспільстваХристиянські новини

На сайті Президента блокують Петицію проти Стамбульської Конвенції

На офіційному сайті Президента України ігнорують Петицію проти Стамбульської Конвенції. Документ містить юридичну експертизу, де зазначено, що деякі положення Стамбульської Конвенції суперечать законодавству України.
18 травня на офіційному сайті Президента України була створена Петиція щодо недопущення ратифікації Конвенції Ради Європи «Про запобігання та протидію насильству щодо жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами» (Стамбульска Конвенція). Ініціатором документу стала Єршова Марія, резидент Кабінету експертів, голова ГО «Варта життя».
Пройшло вже п’ять днів після формування Петиції, проте її так і не оприлюднили. Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» електронна петиція має з’явитися для підписання протягом двох робочих днів з дня надсилання її автором.  Автор Петиції неодноразово зверталася в службу підтримки сайту, а саме: 20 та 22 травня. Відповіді так і не дочекалася. Очевидно, що модератори сайту умисно блокують ініціативу створення Петиції про нератифікацію Стамбульської Конвенції.

Автор Петиції припускає, що таке ігнорування можливе через наявність юридичної експертизи Стамбульської Конвенції, яка вказує на суперчливі положення міжнародного документу. В Петиції зазначається, що ратифікація Стамбульської конвенції не відповідає  нормам чинного законодавства України. По-перше, Конвенція невиправдано створює спеціальні додаткові привілеї для гомосексуалів, лесбійок, бісексуалів чи трансгендерів. А це суперечить статті 24 Конституції України, відповідно до якої «громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом». По-друге, Стамбульська Конвенція є головним правовим механізмом для впровадження ґендерної концепції і відповідної термінології у національне законодавство.
Особливо принциповим моментом є те, що Стамбульська конвенція визначає поняття гендер як «соціально закріплені ролі», а не як біологічну стать. Тому у разі ратифікації саме така дефініція автоматично імплементується у все національне законодавство в усіх фрагментах, де вживається термін «гендер» як синонім біологічно статі. «Стамбульська Конвенція впроваджує інше розуміння гендеру (стаття 3), ніж має українське національне законодавство: «гендер» означає соціально закріплені ролі, поведінку, діяльність і характерні ознаки, які певне суспільство вважає належними для жінок та чоловіків», — йдется в Петиції.
«Протягом декількох днів після створення Петиція не оприлюднена. Більш того, немає жодної реакції на мої звернення. На жаль, ніяких коментарів, пояснень мені не надходило. Вважаю це неприпустимим, оскільки правила сайту встановлюють чіткі терміни. І зауважу, що це не перша петиція схожого спрямування, розміщення яких штучно затримуються», — коментує автор Петиції Марія Єршова, резидент Кабінету експертів, голова ГО «Варта життя».
Окрему думку висловила Елеонора Дібрівна, юрист Руху «Всі разом!»: «Закон чітко регламентує, що оприлюднення електронної петиції здійснюється протягом двох робочих днів після її формування. Якщо є невідповідності у тексті петиції, про це мали повідомити автора протягом того ж терміну. Але факт того, що офіційне представництво Президента порушує норми законодавства є неприпустимим».

Джерело: Всі разом

[sc name=”futerblock” ]  

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button