Блог Сергія Головіна

На початку була інформація

Те, що інформація є первинною стосовно всієї світобудови, повторюється в Біблії неодноразово. Розвиток фізики елементарних частинок і квантової механіки привели до розуміння, що на мікрорівні речовина і поле, ці дві форми існування матерії, стають невиразні між собою. Наприклад, ми можемо описати електрон як частинку, а можемо – як електромагнітну хвилю. І той, і той опис буде правильним, але ні те, ні інше не буде вичерпним.

Повний і правдивий опис фізичної реальності може бути виражений тільки в термінах інформації. Виявляється, що найбільш фундаментальною категорією матеріального всесвіту є не простір, не час, не речовина, не енергія, а ця незалежна від них нематеріальна сутність.

Те, що інформація є первинною стосовно всієї світобудови, повторюється в Біблії неодноразово: «На початку було Слово, і Слово було у Бога, і Слово було Бог. Воно було на початку у Бога. Все через Нього повстало, і без Нього ніщо не почало бути, що почало бути» (Від Івана 1: 1-3). «Спочатку словом Божим небеса і земля складені … А теперішні небо й земля заховані тим самим словом, і зберігаються …» (2 Петра 3: 5,7). «Словом Господнім учинене небо» (Псалтир 32: 6). «Повіки Словом Божим збудовані, так що з невидимого сталось видиме» (Євреїв 11: 3).

У тому ж, що інформація – категорія нематеріальна, ви можете переконатися самостійно за допомогою ваг і свого смартфона. Зважте його, а після завантажте будь-яку кількість даних (книг, музики, фільмів), і потім – знову зважте. Маса смартфона буде колишньою! А значить, нічого матеріального ви до нього не додали.

Так, ми передаємо, отримуємо і зберігаємо інформацію за допомогою матеріальних носіїв. Але сама інформація не залежить від них! Одну і ту ж інформацію ми можемо записати на папері й чорнилом або на флешці станом її магнітних осередків, передати у вигляді акустичних коливань повітря або радіохвиль – сама інформація залишиться при цьому незмінною.

За весь час свого існування людство накопичило величезну кількість інформації. Якби ми спробували записати вміст всіх бібліотек світу на мікрочипах комп’ютерної пам’яті, з них можна було б скласти стопку висотою в відстань від Землі до Місяця! Але якби ми тільки зуміли ту ж саму інформацію записати на молекулах ДНК, їх обсяг склав би всього один відсоток від обсягу шпилькової головки!

Читайте також:

Хоча над створенням мегачипів працювали цілі колективи кращих у світі фахівців в області сучасних технологій, «природні» носії інформації, що містяться в кожній клітині кожного живого організму, виявляються в 10^13 разів ефективніші кращих досягнень людського розуму! Так що твердження про випадкове їх виникнення вимагають куди більш сліпої віри, ніж припущення про розумного Творця.

Недарма директор Інституту інформаційних технологій ФРН ін. Верненр Гітт так і назвав свою книгу про біблійні принципи природознавства: «Спочатку була інформація».

(Див. https://knigionline.com/…/v-nachale-b-la-ynformatsyya.../)

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Сергій Головін

Доктор філософії (Ph.D), доктор прикладного богослів'я (D.Min), магістр гуманітраних наук МА, релігієзнавство,, магістр природознавства (фізика землі), магістр педагогіки (фізика). Президент Християнського Науково-аполегетичного Центру.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Дивіться також
Close
Back to top button