Актуальне

Де ж та правда? Три причини чому її так важко знайти

Щохвилини YouTube публікує понад 500 годин нових відео [1]. Цю інформацію споживають мільярди людей. Але зрозуміти де є правда стає все важче і важче. Чому?

Люди споживають дуже багато інформації

У 2019 році, середньо статистична людина проводила майже 7 годин в інтернеті, в тому числі половину цього часу на телефоні [2]. А в період пандемії COVID-19 люди ще більше стали залежними від інтернету та соціальних мереж. Недавнє дослідження показало, що використання інтернету в період пандемії збільшилося на 47% [3]. Тому не дивно, що так важко розібратися в усій цій інформації – просто, її занадто багато.

Немає відповідальності за неправдиву інформацію

Дуже багато неправдивої інформації поширюється ботами. Нещодавно, генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш заявив, що згідно з дослідженнями однієї з найбільших платформ соцмереж, 40% постів по COVID-19 є згенеровані ботами [4]. Ботам не важлива репутація і відповідальність за неправду вони не несуть. Подібна ситуація з деякими «блогерами» та «диванними експертами», яких цікавить хайп та кількість поширень, а не правдивість інформації.

Соціальні мережі заводять людей в інформаційну бульбашку

На жаль, соціальні мережі, а точніше алгоритми на яких побудовані соціальні мережі, заводять людей в інформаційну бульбашку однодумців. В цій бульбашці люди майже не бачать альтернативних думок і це посилює їхні упередження [5]. Якщо людина вірить в теорію плоскої землі, то досить велика ймовірність того, що друзі цієї людини теж в це вірять. І такій людині досить важко вийти за межі своєї інформаційної бульбашки, бо інформація яку вона бачить у себе на екрані підтверджує її віру в плоску землю.

Чи це можна змінити? Хотілося б дати три прості поради:

1️⃣ Зменшіть споживання новин та інформації. Особливо – неякісної інформації.
2️⃣ Споживайте інформацію тих людей яким ви довіряєте і у кого хороша репутація. Не підписуйтесь на канали людей яких не знаєте. Принаймні дослідіть хто є ці люди.
3️⃣ В соціальних мережах майте друзів які не погоджуються з вашою думкою. Це допоможе вам боротися з власними упередженнями.
Посилання:
[1] https://www.tubefilter.com/…/number-hours-video-uploaded-t…/
[2] https://thenextweb.com/…/digital-trends-2019-every-single-…/
[3] http://openvault.com/complimentary-report-q120/
[4] https://news.un.org/ru/story/2020/05/1377312…
[5] https://greatergood.berkeley.edu/…/is_social_media_driving_…
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!