Сім'яХристиянські новини

Мережі розриває відео батька, який записав звернення до президента України

Роман Голованов – Дитячий психолог, ведучий телеграм каналу “Лабораторія дитинства” координатор по розвитку у ЕЦ “Карабін”, батько двох синів записав звернення до Президента України  у якому висловив крик своєї душі з приводу майбутнього яке нас чекає.
Романа дуже зачепило привітання Володимира Зеленського з Днем Соборності, бо він не почув жодного слова про важливе, без чого наша країна не має майбутнього.
“Коли я прослухав привітання президента з Днем Соборності, то засмутився, бо не почув ні слова про справжні сімейні цінності. Мене насторожує те що в країні де статистика вказує на вимирання населення, скорочення народжуваності, збільшення абортів, і далі зростає статистика розлучень і тп. – чому ми не звертаємо увагу на епідемію сім’ї” – пише Роман Голованов.

Що було б з країною, у якій людей не вчать здоровому способу життя, не немає ліків проти хвороб, немає МОЗ — така країна померла б у чорній чумі, як у середньовіччі.

Сім’я в Україні страждає, бо людей не вчать як створювати сім’ю, як вирішувати конфлікти, як любити, як пробачати, як чути один одного, як розуміти емоції один одного, немає профільного міністерства сім’ї, держава чітко і системно не підтримує жодного механізму, який би по справжньому допомогав сім’ям.
Я ніколи не звертався до президента, не знаю чи він почує мене, але я спробував вказати йому на те, що може об’єднати нашу країну — сім’я. А без сім’ї, соборність не матиме ніякого сенсу.
Уявіть собі доктора, людину яка все життя присвятила на те щоб лікувати інших. Доктор за покликанням, який вважає головною місією життя — дбати про власне здоров’я і здоров’я інших, такий доктор буде дуже чуйним до навколишньої ситуації. Слідкуватиме за новинами про епідемії, жахатиметься новин про невиліковні хвороби у дітей, шукатиме ідеї й рішення для своїх пацієнтів аби жити у здоровому суспільстві. Уважно читатиме новини про відкриття нових лікарень у селах, турбуватиметься про нормальні ціни в аптеках, реагуватиме на законодавство у сфері охорони здоров’я. І уявіть, якщо раптом до доктора привозять одного пораненого пацієнта, а потім другого, п’ятого, двадцятого і так можна продовжувати, всі вони вмирають від різних хвороб. А доктор почне говорити про успіх інших країн, два пацієнти вже померли, а доктор порадить іншим що треба бути чуйними один до одного і берегти себе, потім помре ще декілька пацієнтів. І доктор дуже переживатиме про померлих, він плакатиме і жалітиме їх родини. Як би доктор не відносився до цих пацієнтів, але вони померли, його відношення було дуже добрим і ввічливим, але їх більше немає. Що саме зробив доктор аби врятувати найцінніше — життя?
Якщо ж зазирнути у просту українську родину, ми побачимо там елементарні й прості речі, які роблять її щасливою — батька й мати, які шукають щастя у шлюбі та виховують дітей, всі здорові, в домі тепло, діти не голодні, батьки мають успішну справу, діти отримують освіту, а на вечерю всі збираються за столом і святкують успіх один одного. Така родина впевнена у власному добробуті, бо їм це гарантує держава.
Але ця родина живе у країні, яку неодноразово обкрадали, у країні, з якої вже виїхали мільйони, у країні, яка раніше виспівувалася віршами й творами, яка народила багатьох митців та людей які зробили цей світ краще, але зараз, єдине за що тримається суспільство — надія, яка вмирає з кожним днем.
«101 рік тому здійснилися віковічні мрії якими жили й за які вмирали найкращі сини України», а зараз ще більше помирають від соціальних потрясінь (Алкоголізм, корупція, наркоманія, аборти, самогубства…).
Курс “Основи сім’ї”. Вперше з радянських часів була спроба подарувати дітям надію на міцний шлюб і справжню сім’ю — зривається замовними експертами, і все це відбувається під керівництвом відомств і команди президента.
Пропагування толерантності — небезпечне для сім’ї, бо Міністерка освіти Ганна Новосад вже заявила про створення стратегії для формування гендерно нейтральної школи. Що знову ж таки є нав’язливим, неприроднім для України, і не визначеним конституцією. І це також схоже зі словами президента, де він згадав про натиск який був на Україну зі сторони інших країн — європейських сусідів.
Президент закликає нас таких різних не сваритися і називає ряд цінностей, говорячи про доброчесність, порядність, не їхати на червоне і правильно паркуватися. Але це вже зовнішні прояви, походить ж все від сім’ї, речі про які він говорить — правдиві, але закладаються вони з дитинства саме в сім’ї.
Ніяких реальних змін у країні не відбудеться доки тати й мами не повернуться до головної ролі, до власної ідентичності. І ніяка спільна мрія і жага прогресу та успіху і рівняння на інші успішні країни, і навіть економічне зростання — ніщо не врятує нас. Ніколи й ніяких змін в Україні не станеться — поки сім’я не відновиться.
«Щоб бути сильними — треба стати єдиними, щоб стати єдиними треба бути сильними.» Щоб бути сильними — треба зрозуміти що робить нас слабкими, і неважливо якою б силою ми не володіли і яку б силу не набули в Україні, по причині наших слабкостей все добре немає сенсу.
Якщо у дамбі, яка стримує мільйони тонн води є дірка, яка більшає з кожною хвилиною, то нам не треба збільшувати дамбу, а треба залатати дірку, бо в одну мить трісне вся споруда.
Спроможність лідера визначається не наявністю сильних сторін, а наявністю слабких сторін, отож проаналізуймо у чому наші слабкості — нас ніколи не вчили сім’ї, любові до дружин, мужності, ніколи не показували гідний приклад.

Для довідки:

Роман Голованов –  батько двох синів, експерт у сфері раннього розвитку дітей, тренер міжнародного рівня «The World needs a Father» у сфері батьківства, засновник освітньо-дослідницького проекту для батьків «Лабораторія дитинства». Учасник міжнародних конференцій та форумів. Тренер МГО «Наша спадщина», координатор по розвитку в ЕЦ «Карабін», спеціалізація – практична психологія і розвиваючий відпочинок для дітей та підлітків.

Роман Голованов

[sc name=”futerblock” ]  

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button