СвітХристиянські новини

У Польщі пройшла міжнародна конференція з питань свободи віросповідання

16−17 листопада в Польщі пройшла Міністерська конференція з питань свободи віросповідання. Цього року захід проходив втретє, торік захід проходив у Вашингтоні, повідомляє  invictory.com з посиланням на c4u.org.ua.

В роботі конференції взяли участь представники майже 60 держав і міжнародних організацій, включаючи міністрів закордонних справ і спеціальних посланників зі свободи віросповідання. На сесіях, серед інших, були присутні представники ООН, Американської комісії з питань релігійної свободи, експерти Польського інституту міжнародних відносин і представники ОБСЄ. Серед політиків і громадських діячів взяли участь міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау і американський державний секретар Майк Помпео.

«Напади на релігійну свободу фактично є нападами на одне з найбільш фундаментальних прав людини», – заявив Помпео. На другий день конференції особливу увагу він приділив питанню захисту переслідуваних християн в державах, де офіційна влада не дотримується принципу свободи віросповідання (перш за все Китай, Північна Корея і Іран).

Ця проблема підіймалася і міністром закордонних справ Польщі Збігнєвом Рау: «У Китаї вони [переслідування] спрямовані проти християн, мусульман та буддистів. Іран затримував представників релігійних меншин, а Північна Корея санкціонувала тортури і страти віруючих навіть за володіння Біблією».

Але разом з цим держсекретар Помпео висловив надію на досягнення прогресу в забезпеченні свободи віросповідання через залучення громадянського суспільства та співробітництво державних органів з громадськими організаціями, які захищають віруючих. Також він в черговий раз наголосив на пріоритетності релігійних прав для уряду США.

Читайте також:

За роки президентства Дональда Трампа захист свободи віросповідання було одним з ключових напрямів зовнішньої політики. Цьому особливо сприяв віцепрезидент Майк Пенс (який є ревним християнином). Саме він пролобіював виділення допомоги США іракським християнським меншинам, яких переслідувала Ісламська держава, і сприяв тому, щоб Америка взяла на себе провідну роль в поширенні свободи віросповідання у світі і допомоги християнам, що страждають за свою віру (в тому числі через подібні конференції).

«Якщо Джозефа Байдена офіційно оголосять переможцем президентських виборів, то це може привести до серйозних наслідків як для християн в США, так і в тих державах, де влада переслідує віруючих. Це стосується, перш за все, скасування допомоги Трампа / пенсій для християн в Іраку (демократами неодноразово критикувалася ця допомога, яку вони трактували як «провокацію» проти мусульман), відновлення тиску на держави Східної Європи, які протистоять гендерній ідеології, а також скасування дозволу посилатися на релігійні мотиви при відмові християн співпрацювати з ЛГБТ-спільнотами», − відзначили на конференції.

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button