Світ

Ліз Трасс: 8 речей, які варто знати про нового прем’єр-міністра Великобританії

Мері Елізабет Трасс була обрана прем’єр-міністром Сполученого Королівства, третьою жінкою, яка піднялася на урядовий пост після Терези Мей і Маргарет Тетчер, які також були членами Консервативної та Юніоністської партій.

Трасс була обрана лідером керівної Консервативної партії в понеділок, перемігши Ріші Сунака, колишнього головного міністра фінансів і канцлера казначейства, з 57,4 % проти 42,6 %.

47-річна Трасс, яка виступала за зниження податків і проти політики «воук», змінить прем’єр-міністра Бориса Джонсона, який залишає посаду після низки суперечок, у тому числі скандалу, який отримав назву «partygate», що призвели до його відставки.

Ось вісім цікавих фактів про Трасс, нового прем’єр-міністра Великобританії. Вони включають її минулий досвід урядування, її релігійні переконання та те, як вона раніше виступала проти монархії в Англії.

Антимонархічне минуле

Трасс була студенткою Оксфордського університету, де вона вивчала політику, філософію та економіку (PPE) і була президентом ліберальних демократів Оксфордського університету, її виховували ліві батьки.

У той час Трасс була проти монархії у Великій Британії, пояснивши на конференції в Брайтоні 1994 року, що вона та її колеги «не вірять, що люди народжені, щоб правити».

Відтоді її політика стала більш правою, а після навчання в коледжі вона вважала членів королівської сім’ї «важливими» для країни, пояснивши BBC, що в молоді роки вона «була професійним полеміком і мені подобалося досліджувати ідеї та провокувати».

«Люди можуть знати, що в мене трохи сумнівне минуле», — сказала вона партії Торі на початку цього року, як повідомляє The Washington Post.

«Ми всі робимо помилки, у всіх у підлітковому віці були нещасні випадки, і це був мій. Деякі люди займаються сексом, наркотиками й рок-н-ролом, я була у ліберальних демократах. Мені шкода».

Досвід минулого уряду

Згідно з офіційною вебсторінкою консерваторів, Трасс має значне політичне минуле, починаючи принаймні з 2006 року, коли її обрали одним із радників від Грінвіча.

У 2010 році вона стала членом парламенту від Південно-Західного Норфолка. Вона також працювала міністром освіти, державним секретарем з питань навколишнього середовища, міністром юстиції, головним секретарем казначейства, державним секретарем з міжнародної торгівлі та президентом торгової ради, а також міністром у справах жінок і рівності.

У вересні минулого року Трасс стала держсекретарем закордонних справ, Співдружності та розвитку.

Позашлюбний зв’язок

Трасс була одружена з бухгалтером, на ім’я Х’ю О’Лірі, з 2000 року, познайомившись з ним у 1997 році на конференції Консервативної партії. Подружжя має двох дочок-підлітків.

На початку 2000-х у Трасс був роман із колишнім членом парламенту, на ім’я Марк Філд, який тривав 18 місяців, про що стало відомо у 2006 році, повідомляє The UK Times.

«У 2006 році в Daily Mail вибухнула новина про скандал, коли 12-річний шлюб містера Філда розпався і закінчився розлученням. Проте стосунки пані Трасс і пана О’Лірі збереглися», — повідомляє Express.

«Коли Daily Mail запитала про цей роман, пан О’Лірі сказав: «Я не хочу про це говорити». У 2019 році в інтерв’ю журналу You Magazine місіс Трасс також була стриманою, коли її запитали про бурхливий час, коли її роман став публічним, однак вона підкреслила: «Я справді щаслива в шлюбі».

Спочатку була проти Brexit

У 2016 році, коли Трасс була держсекретарем з навколишнього середовища, продовольства та сільських справ, вона виступала проти Brexit, який мав на меті вихід Великобританії з Європейського Союзу з різних причин.

За кілька тижнів до проведення референдуму щодо Brexit Трасс виступила з промовою перед щорічною вечерею Федерації харчових продуктів і напоїв, під час якої вона рекламувала переваги перебування в ЄС.

«Я думаю, що британці розумні люди. Вони принципово розуміють, що економічно Британії було б краще залишитися в реформованому ЄС», — заявила вона тоді.

«Я дуже вдячна за те, що Федерація їжі та напоїв публічно виступила і сказала це. Звичайно, Національний союз фермерів також виступив і сказав це. Я вважаю, що донесення цього повідомлення є дуже важливим у найближчі кілька тижнів».

Проте в інтерв’ю ВВС у грудні минулого року Трасс пояснила, що з того часу вона передумала і «проголосувала б за Brexit» «заднім числом».

«Тому, що я вважаю, що це дало нам величезну свободу та гнучкість як країні, якої ми не мали раніше», – сказала вона. − І зокрема щодо зовнішньої політики, ми тепер маємо можливість координувати нашу політику розвитку або торгову політику, нашу оборонну політику та нашу дипломатію».

Аборти

Щодо питання абортів, Трасс проголосувала за лібералізацію законів про аборти в Північній Ірландії, яка раніше мала більші обмеження, ніж Англія чи Уельс.

«Ми − Сполучене Королівство, і нам потрібно, щоб усі наші закони діяли на всій території Сполученого Королівства. Це те, що означає бути союзом», – сказала вона щодо голосування, як повідомляє Christian Concern.

Однак вона утрималася від голосування щодо створення «зон цензури» навколо клінік для проведення абортів, щоб приборкати демонстрації в підтримку життя, а також за поправку, яка назавжди дозволяє «домашні аборти» в Англії, коли жінок відправляють додому для переривання вагітності та утилізації останків без медичної допомоги, нагляду і догляду.

Крім того, вона утрималася від запропонованого закону, який би заборонив аборти за ознакою статті.

Проблеми ЛГБТ

Трасс має неоднозначну історію щодо питань ЛГБТ. У минулому вона голосувала за легалізацію одностатевих шлюбів і висловила підтримку національній забороні конверсійної терапії сексуальної орієнтації.

Однак вона також засудила ідею про те, що люди можуть самостійно визначати свою стать, сказавши, що «медичні перевірки важливі» і що «лише у жінок є шийка матки».

«Ні — жінка є жінка. Я вважаю, що до транслюдей потрібно ставитися з повагою. Я вважаю, що це важливо. Але ми не повинні плутати це з чіткістю у наших висловлюваннях», — сказала Трасс, як повідомляє Christian Concern.

Крім того, стосовно заборони конверсійної терапії Трасс вважає, що така заборона має «захищати свободу слова, здатність дорослих давати згоду та свободу виражати вчення [релігійних груп]».

Британське ЛГБТ-видання Pink News стверджувало, що Трасс «неодноразово не змогла просувати права ЛГБТК+ будь-яким значущим чином, відколи вона приєдналася до офісу з питань рівності у 2019 році».

«Трасс, можливо, голосувала за одностатеві шлюби, але відтоді вона мало що зробила, щоб отримати прихильність ЛГБТК+ людей», — стверджували вони в липневому матеріалі.

Релігійні переконання

Коли її нещодавно запитали про  релігійні переконання, згідно з The Evening Standard, Трасс сказала, що вважає себе християнкою, але не дуже практикує.

«Я поділяю цінності християнської віри та англіканської церкви, але я не є регулярно практикуючою релігійною людиною», — відповіла Трасс.

У червні тодішній міністр закордонних справ Трасс посварився з офіційними особами англіканської церкви, коли уряд вирішив депортувати людей, які нелегально в’їхали в країну, відправивши їх літаком до Руанди.

«Соромно за нас, тому що наша християнська спадщина повинна надихати нас ставитися до шукачів притулку зі співчуттям, чесністю та справедливістю, як ми це робили протягом століть», — йдеться в листі, підписаному кількома єпископами.

У відповідь на критику Трасс сказала ведучому Sky News Найлу Патерсону, що політика депортації була «повністю законною» і «повністю моральною».

«Те, що я кажу критикам політики, які не мають альтернативи щодо того, як ми боремося з цією нелегальною міграцією, полягає в тому, що у них немає альтернативи, вони критикують нашу політику, яка ефективна і працює», – відповіла Трасс.

Заявила, що буде найбільшим другом для України

Ліз Трасс обіцяла, що на посаді прем’єра піде слідами Джонсона, буде найбільшим другом української держави, і президент РФ Володимир Путін «зазнає стратегічної поразки».

«У ролі прем’єр-міністра я буду найбільшим другом України, йду по стопах Бориса Джонсона, і повністю зобов’язуюся гарантувати, що Путін зазнає невдачі в Україні і зазнає стратегічної поразки, а Росія буде обмежена в майбутньому», – сказала вона.

Новообрана Прем’єрка також обіцяла, що Британія «залишатиметься з Україною стільки, скільки буде потрібно». Чиновниця пояснювала, що Україна важлива для всіх європейців, оскільки бореться за майбутнє, демократію та суверенітет.

«…З кожною ракетою, яка потрапляє в українські міста, з кожним чоловіком, жінкою і дитиною, які страждають, ми будемо надавати більше (допомоги Україні)», – заявила Трасс.

Джерело: christianpost.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник та головний редактор "Слово про Слово", видання з християнським корінням. Служить пастором. Його особисте життя відзначається відданістю родині: він є люблячим чоловіком і батьком трьох дочок, що додає йому натхнення у професійній сфері.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button