Блог Костянтина Воропаєва

Лідерство вже не те!

У всі часи люди намагалися дати визначення лідерства і звичайно були у свою міру праві! Але часи, тенденції та підвалини змінюються, і лідерство також не є винятком. Як завжди, на цю тему пишеться маса книг і кожен з авторів намагається дати якомога точніше визначення, яке актуально для його часу, місця, культури й контексту.

Звертаючись до історії в пошуках ідеального прикладу для наслідування, люди забувають жити «тут і зараз», притягаючи за вуха особистостей і їх життя як модель, на яку слід рівнятися жителю 21 століття. Життя людини сьогодні, наповнена всілякими речами й викликами, яких не було там і тоді, в епоху найбільшого героя для наслідування. Невже нам завжди потрібен хтось, щоб на нього рівнятися? Невже ми не здатні самі взяти відповідальність за наше життя, у свої ж руки, і прожити його гідно і щасливо?

Насправді не існує ідеального визначення лідерства, як і ідеальних чоловіків і дружин! Нічого у світі не ідеально. Люди прагнуть все уніфікувати й класифікувати, упорядковувати й систему. Але при цьому, випускаючи одну дуже важливу деталь. Лідери – це люди. А кожна людина, індивідуальна й унікальна у своїй особистості. Володіючи унікальною й індивідуальною здатністю мислити й діяти неповторним чином, людина неодноразово доводить, що не є програмою. Тому будь-які спроби зробити щось універсальне для всіх, в кінцевому підсумку призводить лише до розчарування.

Пора б уже визнати, що скільки людей, стільки й моделей лідерства. Це безглузда затія розповідати кожному, хто і що повинен робити! Люди мають свободу вибору і здатні самі вирішити, що їм буде зручно і корисно в їх ситуації, «тут і зараз» для продуктивності й почуття задоволення від виконаних дій і досягнутих цілей.

Маса стереотипів про лідерство, постановці й досягнення цілей, здобуття щастя й успіху не працюють і заганяють людей лише в кут і паралізують, що занурює в депресію і небажання знову щось взагалі робити! Всілякі маніпулятивні назви книг, тренінгів та відео семінарів обіцяють зробити з людини універсального солдата і першокласного лідера, але повертаючись до реальності буття, перед нами постає зовсім інша картина нашої реальності, часу, проблем, контексту, почуттів і рішень.

Що ж робити? Звичайно, можна спробувати скласти своє визначення і слідувати йому. Це право вибору кожного, і тут немає правильних і не правильних відповідей. Головне, щоб ми при його складанні, знову не потрапили під маніпуляції й тиск стереотипів про лідерство. Людина, за своєю природою, завжди шукає легких шляхів, тому не бажає зайвий раз морочитися, тому і вдається до чужих визначень і розробок.

Схожі статті

Читайте також:

Однак, можливо лише тоді, коли ми зізнаємося собі чесно, приділимо цьому достатньо часу і поміркуємо, ми перестанемо тягнутися і підлаштовувати себе під щось непотрібне для нас «тут і зараз». А знайдемо стабільність, мир і задоволення, насолодившись моментами життя і стосунками з близькими, які не очікують від нас ідеального лідерства. Навпаки, бажаючи бачити й відчувати тепло ніжних дотиків, безпеку і турботу, увагу й обійми, якісне і стабільне проведення часу, отримуючи насолоду від радості й унікальних моментів з коханим чоловіком, сином, братом, батьком, дядьком, дідусем і можливо навіть не ідеальним лідером.

Такий лідер не підходить всім і для всіх, він не супермен і в результаті не всемогутній Бог. Він дуже успішний і продуктивний, надзвичайно результативним і домагається всього необхідного для себе і всіх тих, кого Бог йому довірив на його життєвому шляху, помістивши в його долю «тут і зараз»!

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Костянтин Воропаєв

Теолог, консультант-наставник, автор статей на богословську і сімейну тематику, журналіст, член асоціації "Новомедіа", спільно з дружиною у 2018 році заснував телеграм канал "Перемагаємо Разом" і сторінку сімейної консультації у Фейсбук.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!