СвітХристиянські новини

Лаос: Влада змушує християн залишати свої домівки і жити в лісі за відмову зректися Христа

Влада Лаосу у провінції Салаван вигнала семеро християн з домів, змусивши їх жити в імпровізованих хатинах у лісі, бо вони відмовлялись зректися своєї віри.
Vatican News повідомляє, що 10 жовтня християн вислали з домів за сповідування віри, хоча національний закон захищає їхнє вільне сповідування релігії.
Про це пише Слово про Слово з посиланням на christianpost.com.
Християни були змушені тікати до лісу, де вони живуть без достатньої кількості їжі та основних зручностей у маленькій імпровізованій хатині. Попри зусилля членів сім’ї надати допомогу християнам, сільська влада, як повідомляється, не дозволяє родичам або іншим людям допомогти їм.
“Члени їхніх сімей занадто злякані [щоб допомогти їм] і бояться, що їх теж викинуть з дому, якщо вони наважаться надати будь-яку допомогу”, – сказав місцевий житель села іноземному інформаційному агентству.

“У них немає їжі та одягу і вони не знають, куди звернутися за допомогою”, – цитата мешканця села. “Сільська влада не дозволить родичам чи іншим людям допомогти їм”.
Подібні випадки дискримінації та переслідування християн не рідкість у країні з більшістю буддистів, де віряни складають лише 3 % населення. “Голос мучеників” зазначає, що в Лаосі християнство розглядається як американська релігія або як інструмент ЦРУ для підриву лаоського режиму.
У грудні країна прийняла закон, який посилює захист християн і дозволяє вірянам сповідувати свою віру з деякими обмеженнями. Однак християнські лаоські групи заявляють, що чиновники у сільській місцевості продовжують погрожувати та пригнічувати вірян та поводитися з ними, як з громадянами другого сорту.
Open Doors USA, яка відносить Лаос до країн, де найважче бути християнином, зазначає, що комуністичний уряд країни прийняв закони, які ускладнюють будівництво церков та проведення релігійної діяльності.
За даними Open Doors, 75 % усіх схвалених урядом Лаоських євангельських церковних громад не мають постійних церковних структур і змушені проводити богослужіння в будинках.
Навернені в християнство в Лаосі стикаються з найсуворішими формами переслідувань християн, оскільки відмова від буддизму чи племінних анімістських переконань розглядається як “зрада членів сім’ї та громади”, говорить Open Doors.
“Лаоси, які вирішили наслідувати Ісуса, не лише відкидаються їхнім селом та сім’єю, але їх ретельно контролюють або, в крайньому разі, затримують органи влади”, – додає група.
UCA News зазначає, що цього року було заарештовано кількох християн за молитовні служби, а поліція в країнах Південно-Східної Азії звинуватила їх у порушенні місцевих норм.
Християн, які потрапляють до в’язниці, часто утримують на невизначений термін без належного юридичного представництва або в деяких випадках піддають сесіям “перевиховання”, щоб змусити їх зректися своєї віри.
Крім того, християнам відмовляють в основних державних послугах, таких як допомога під час повені та посухи, якщо вони відмовляються зректися своєї віри.
Християнська місія допомоги, яка надає допомогу переслідуваним християнам, повідомила, що в лютому 13 християнським жителям села було відмовлено у допомозі під час тривалої посухи.
“Місцеві чиновники намагалися змусити їх підписати зізнання та покинути село – двічі – що вони відмовлялись робити, бо їм було куди діватися”, – повідомляла група допомоги.
“Уряд хоче надати особливу допомогу людям, але сільський голова не надав жодної допомоги християнам”, – сказав місцевий християнин у “Місії християнської допомоги”. “Вони чекають, поки не зречуться своєї віри”.
Як одна з п’яти марксистсько-ленінських країн, що залишилися у світі, Лаос “суворо проти будь-якого впливу, який вважається іноземним або західним”, – говорить “Open Door”, закликаючи християн у всьому світі “молитися за збільшення відкритості та прийняття християнства та за прогрес у релігійній свободі”.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button