Варто замислитись

Україна як випробування

Україна сьогодні – побитий подорожній із притчі про доброго самарянина (Лк. 10). Він постраждав від розбійників, котрі завдали йому важких ран, пограбували й залишили помирати. Російські вбивці зробили це з нами. Вони вбили тисячі синів і доньок українського народу, спустошили приватні садиби й процвітаючі підприємства, вивозили каравани награбованого майна із кожного міста, яке покидали під тиском українського війська. Вони катують українців, і у звільнених містах знаходять масові поховання та російські катівні. Вони сподівалися, що ми помремо, як на це очікували розбійники з Ісусової притчі.

Дивно, але критичні слова Ісуса не спрямовані на розбійників. Від них нічого іншого і не можна очікувати – диявол на те і приходить, щоб вкрасти, вбити й погубити. Він і досі це робить.

Напівмертвий подорожній лежав там, на краю дороги. Лежав як виклик, як камінь спотикання, як докір. Його вразливість, беззахисність і безпомічність стали випробуванням для релігійного істеблішменту, добропорядного і політично коректного. Священник і левит міркували собі: невідомо чому цей бурлака тут лежить, можливо, це він на когось напав і отримав на горіхи, а може він сам себе побив чи у нього якесь психічне захворювання. Хтозна? Краще вдати, що ми нічого не бачили, нас це не стосується, ми поза політикою, зрештою, помолимося за нього в храмі. Молитва − ось що найважливіше! Головне ж не судити? І вони йшли собі далі.

Ця подія нічого не говорить про подорожнього, але вона так розвінчує фальшиву побожність релігійних діячів того часу, більш занепокоєних власним спокоєм, ніж тим, щоб виконати заповідь Божу. Ми. бачили багато таких релігійних діячів за дев’ять місяців війни. Тих, які вдавали, що ніяк не можуть з’ясувати, хто почав війну, хто жертва, а хто агресор. Тих, які писали: «Ми за вас помолимося», але самі ніколи не ставали частиною відповіді на цю молитву. Тих, для кого політична коректність і давня дружба з грабіжниками були важливішими, ніж людина, що помирає на краю дороги (вони питали грабіжників − ті відповіли, що мандрівник сам на них напав, і рани теж завдав сам собі).

Україна − це дзеркало, в якому глобальне християнство, зокрема, і міжнародна євангельська спільнота, може побачити справжніх себе. Багатьом хотілося б думати про себе як про пророків Старого Завіту, Ісуса наших днів чи Його апостолів, хоча насправді вони лише левит і священник із притчі. Українцям важко, страшно зазнати глибоких ран, боляче помирати наодинці, сумно, коли повз тебе проходять ті, на чию допомогу і співчуття ти розраховував. Але це наше призначення сьогодні − стати пробним каменем для світового християнства. Щоб, спіткнувшись об наше скривавлене тіло, християнські спільноти і їх лідери побачили себе очима Бога, отримали шанс на покаяння, чи не останню нагоду поправити перед Ним свій свічник.

Нам справді важко, і ми, мабуть, сконали б в тій канаві, якби не Добрий самарянин. Він не обминув нас. Він і досі приходить до нас щодня разом із гуманітарними вантажами й щирими молитвами, продуктами й ліками, турботою про біженців і пророчим голосом проти грабіжників.

Читайте також:

Напевне порятунок подорожнього дорого коштував самарянину − він забруднився кров’ю і брудом з канави, витратив кошти й час, змушений був коректувати графік подорожі. Ймовірно, він навіть кудись спізнився, на важливу зустріч. Богобійні люди крутили пальцями біля скроні. «Навіщо це йому потрібно?», − питали одні. «Він не знає, з ким має справу», − говорили інші. «А чого ще можна чекати від самарянина», − осудливо виголошували треті, ті, що праведні й правовірні. «Іди й ти так роби», − відповів на це Ісус.

Автор: Роман Соловій

Джерело: roman.soloviy

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button