Світ

Адміністрація США виключила Нігерію зі списку порушення свободи віросповідання

Попри те, що протягом останніх кількох років надходили підтверджені повідомлення про систематичне вбивство християн по всій Нігерії, Державний секретар Ентоні Блінкен вирішив не переводити цю західноафриканську країну в розряд «країн, що викликають особливе занепокоєння». Натомість він збирається розглядати її як державу, де немає серйозних порушень релігійної свободи чи релігійних переслідувань.

Джерело: inlight

Цього року список країн, що викликають особливе занепокоєння за те, що вони беруть участь у систематичному порушенні релігійної свободи, опублікований Держдепартаментом США, включає Бірму, Китайську Народну Республіку, Еритрею, Іран, КНДР, Пакистан, Росію, Саудівську Аравію, Таджикистан і Туркменістан. Нігерія була у цьому списку з грудня 2020 року.

Минулого літа Міжнародне товариство громадянських свобод і верховенства закону (Intersociety) в Анамбрі, Нігерія, опублікувало звіт, в якому йдеться про те, що за останні 12 років нігерійськими ісламськими екстремістами було вбито близько 43 000 християн, а 17 500 церков зазнали нападів.

Як повідомляло в липні CBN News, агентство Intersociety заявило, що лише за перші 200 днів 2021 року екстремісти в Нігерії позбавили життя 3462 християн.

Слід зазначити, що таке несподіване рішення Держдепартамент оприлюднив минулого тижня незадовго до візиту держсекретаря Блінкена до Нігерії. Критики називають цей крок адміністрації Байдена політичним, оскільки Нігерія є стратегічним партнером у боротьбі США з ІДІЛ та іншими екстремістськими угрупованнями. У Держдепартаменті заперечують, що таке рішення пов’язане із поїздкою Блінкена, але пояснити логіку його ухвалення не можуть.

Нігерія − найбільш населена країна Африки та держава, в якій групи ісламських джихадистів, такі як Боко Харам та племена Фулані регулярно влаштовують криваві напади, викрадають, вбивають християн, захоплюють села, школи та церкви.

Комісія США з міжнародної релігійної свободи (USCIRF) була вражена рішенням Держдепартаменту виключити Нігерію зі списку. «USCIRF розчарована тим, що Державний департамент не прийняв наші рекомендації щодо визначення країн, які є найсерйознішими порушниками свободи віросповідання, − заявила голова USCIRF Надін Маенза в офіційній заяві. − USCIRF особливо незадоволений видаленням Нігерії зі списку, до якого вона була по праву включена минулого року, а також виключення Індії, Сирії та В’єтнаму. Ми закликаємо Державний департамент переглянути свої рішення на основі фактів».

Генеральний директор Open Doors USA Девід Каррі не лише назвав рішення Держдепартаменту в Нігерії «незрозумілою помилкою», але й зазначив, що «це, ймовірно, є прямим порушенням Закону про міжнародну релігійну свободу».

Читайте також: 

«Open Doors USA щорічно понад десять років документує тисячі цілеспрямованих вбивств нігерійських християн, − йдеться у заяві. − У жодній іншій країні світу ми не бачимо такого сталого рівня прямого насильства, спрямованого проти християнських громад, і за останні 12 місяців ситуація лише погіршилася. Уряд Нігерії наполегливо відмовляється боротися з цим насильством. Виключення Нігерії з цього списку лише додасть рішучості злочинцям та стримає зусилля щодо встановлення миру в регіоні».

У списку World Watchlist Open Doors Нігерія посіла 9-е місце серед країн, де найважче бути християнином. Перший рядок звіту групи говорить: «У Нігерії за свою віру щороку гине більше християн, ніж у будь-якій іншій країні світу».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Підтримайте нас!

Цього року понад 4 мільйони людей отримали доступ до ресурсів газети Слово про Слово. Для того, щоб рухатися далі нам потрібна ваша підтримка і фінансова допомога. Пожертвуйте зараз!

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!