Цікаві історії

Японський журналіст Такаші Одзакі про Україну, війну та віру

Він приїхав в Україну як журналіст, залишився як волонтер та став християнином. Сьогодні японський журналіст Такаші Одзакі — повноцінний член капеланського батальйону «Маріуполь». Як він познайомився з Україною, що вражає в українцях та чому вирішив стати християнином  — у статті нижче.

Знайомство з Україною

Такаші Одзакі зацікавився Україною не лише через війну. Йому як футбольному вболівальнику був відомий Андрій Шевченко. А ще в студентські роки Такаші чув про аварію на Чорнобильській АЕС. У 2011 році сумна історія повторилася: землетрус та цунамі спричинили радіаційну аварію на Першій Фукісімській АЕС у Японії. Після цього Такаші й випало побувати в Україні та зустрітися із заступником директора Чорнобильського музею в Києві. Сфотографовані Такаші кадри станції у Фукусімі навіть були представлені у музеї.

Проте, на жаль, у Такаші не було більше змоги відвідати Україну. А потім розпочалося повномасштабне вторгнення.

Такаші — волонтер

Такаші приїхав в Україну, щоби на власні очі побачити події війни. Ще тоді він зрозумів, що війна завершиться не скоро, тому вирішив залишитися до кінця. Створював журналістські матеріали та фотографував. А потім познайомився із  капеланом Геннадієм Мохненком. Так японський журналіст та талановитий фотограф став волонтерити у капеланському батальйоні  «Маріуполь». Хоча й журналістської роботи не залишив.

Діяльність батальйону «Маріуполь» — це повсякчасна робота на передовій, щоденні ризики та небезпеки. А ще вдячність від людей, молитва і розуміння того, що є сенс ризикувати заради інших. Саме в такій атмосфері опинився Такаші. Й зміг адаптуватися до нових викликів.

Під час роботи волонтером Такаші бачив багато, проте найбільше йому запам’яталося, як вони доставляли різдвяні подарунки дітям із прифронтових територій. Оцей контраст − щастя в передчутті свята та звуки обстрілів надворі − глибоко вразив японця.

Дорога до віри

Спостерігаючи за людьми, які втрачали домівки та рідних, але знаходили силу допомагати іншим, Такаші задумався: звідки береться ця незламність. І знайшов відповідь − у вірі. Саме Бог дає силу людині жити та працювати попри труднощі.

Такаші Одзакі був здивованим тим, наскільки члени капеланського батальйону «Маріуполь» відкриті до інших, якою високою є повага та готовність прийняти людину такою, якою вона є. Саме тому Такаші вирішив стати християнином. «Моє прийняття хрещення − це вибір, заснований на тому, що я хотів відчути себе ближчим до універсальних цінностей, до яких повинен прагнути світ», − пояснив японець свою позицію в інтерв’ю для Укрінформ.

Звісно, що таке рішення японського друга зустріло схвалення з боку його побратимів. Такаші охрестився 9 квітня, на католицький Великдень і тепер він  є частинкою християнської спільноти.

Такаші про Україну

Як відомо, японці дуже люблять квіти. Кожна квітка чи букет у них є символічним, наділеним особливим змістом та побажанням. Тому для Такаші було приємно побачити, що в Україні теж цінують красу квітів. А ще те, що японців та українців об’єднує любов до чистоти та порядку.

Читайте також:

Японцеві сподобалася наша кухня своїм різноманіттям овочів. Особливо смачний український борщ. Та найбільшим відкриттям для нього стала рішучість та мужність українців, які рухаються вперед та не втрачають снаги до життя.

Сьогодні Такаші Одзакі продовжує активно волонтерити, вчить українську мову та молиться за мир в Україні. А ще каже нам усім: не втрачайте надії.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Тетяна Дорош

Студентка "Видавнича справа та медіапродюсування" Київського університету імені Бориса Грінченка. Люблю тексти.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. Яка чудова історія! Божих благословень Такаші та водіння Духом Святим на його шляху віри 🙏

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button