війна

«Діти війни» – український державний портал для розшуку дітей

В Україні з 1 серпня запрацював державний портал для пошуку, порятунку та звільнення дітей з місць вимушеного переселення чи депортації – «Діти війни».

Джерело: pravda

Про це повідомила уповноважений радник Президента України з питань прав дитини та реабілітації дітей Дарія Герасимчук, яка також є координатором відповідної платформи.

Про платформу

«Діти війни» – інформаційна платформа, яка дозволяє батькам та правоохоронним органам збирати інформацію про дітей, які:

  • постраждали під час війни;
  • зникли безвісти;
  • були незаконно депортовані до Росії або на тимчасово окуповані території.

Платформа включає дві основні функції:

  • надавати актуальні інформаційні зведення щодо дітей, які постраждали внаслідок російської військової агресії проти України (загиблі, поранені, зниклі безвісти, депортовані), а також щодо тих, кого вдалося розшукати й врятувати;
  • допомагати розшукувати дітей.

За допомогою цієї платформи можна зв’язатися з Національною поліцією України, Генеральною прокуратурою, а також Національним інформаційним бюро.

Герасимчук додала, що правоохоронні органи щодня оновлюватимуть кількість показників на платформі «Діти війни».

Сайтом можуть користуватися батьки втраченої, переміщеної чи депортованої дитини, а також усі, хто володіє інформацією про зниклих дітей, порушення їхніх прав чи вчинені проти них злочини.

«Цей портал створено як інструмент пошуку дітей, їх порятунку та визволення з місць примусового переміщення чи депортації. Інформація, розміщена тут – це наочне свідчення геноциду українських дітей та злочинів проти людяності, які армія Росії щодня здійснює проти українського народу», – розповіла Дарʼя Герасимчук.

За словами заступниці міністра внутрішніх справ України Катерини Павліченко, у разі зникнення дитини необхідно якомога швидше передати всю наявну інформацію до Нацполіції або на портал «Діти війни».

Водночас Герасимчук наголосила, що кількість дітей, які фізично страждають від війни, яку розв’язала Росія, зростає з кожним днем.

На сайті вказано, що станом на 1 серпня відомо про:

  • 693 поранені дитини;
  • 358 загиблих,
  • 203 зниклих безвісти,
  • щонайменше 5754 дитини нелегально депортовані до Росії.

За словами заступника генпрокурора Ігоря Мустеці, станом на 1 серпня внаслідок військової агресії Російської Федерації в Україні постраждала щонайменше 1051 дитина. Водночас українським правоохоронним органам вдалося знайти 4039 дітей і повернути з депортації 47.

Читайте також:

Торгівля дітьми – Кулеба оприлюднив один із договорів, який підписує сурогатна мати

Дар’я Герасимчук також зазначила, що Росія заявляє про депортованих до РФ близько 450 тисяч дітей, яких не збираються повертати в Україну.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!