Блог Себастьяна Тегзи

Кого можна назвати християнином?

Оскільки існує багато людей, які є християнами тільки за назвою, цілком виправдано говорити про ознаки справжнього християнина.
З плином років та внаслідок багатьох дискусій я виробив для себе визначення християнина, яке містить кілька базових критеріїв. А точніше чотири. Тому, якщо мене попросять уточнити, що я маю на увазі, коли називаю когось християнином, то я скажу так:

Той, хто сповідує Ісуса Господом

Перше, справжнім християнином є той, хто сповідує Ісуса Господом. Це є підсумок і резюме усієї віри. Господь − це передусім воскреслий, а воскреслий − Той, хто був розп’ятий і помер за наші гріхи, а розп’ятий − це Той, який існував у Божій природі, але применшив Себе і став людиною ради нашого спасіння. Ісус є Господь − це резюме всього Євангелія.

Той, хто має у житті плід Духа

Друге, справжній християнин не тільки сповідує Ісуса Господом, але й має в житті плід Духа: любов, радість, мир, довготерпіння, лагідність, доброту, вірність, тихість, здержливість. Справжній християнин вірить у Христа і в ньому мешкає Дух Христа.

Той, хто проявляє ознаки правдивого учнівства

Третє, справжній християнин проявляє ознаки правдивого учнівства. Він слідує за Христом, намагаючись виконувати Його волю. Він не просто моральна людина. Він перебуває у стосунках з Ісусом, вчиться у Нього, прислухається до Нього, шукає Його волю, слухається Його, покладається на Його Слово.

Той, хто не є духовним одинаком

Ну і четверте, справжній християнин не є духовним одинаком. Він перебуває у громаді − в гроні учнів. Наодинці можна зайти не туди, збитися з дороги, заблукати, вийти у відкритий космос. Тому справжній християнин слідує за Христом не сам, а в спільноті братів. Як говорить про це духовна мудрість: сам підеш − швидко підеш, в команді підеш − далеко підеш.
Отже, справжній християнин сповідує Ісуса Господом, має плід Духа, проявляє ознаки учнівства та перебуває у гроні учнів.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button