Світ

Ісламська держава опублікувала відео вбивства 20 християн джихадистами

Угрупування Ісламська держава (ІД) опублікувало відеопідтвердження вбивства 20 християн у північно-східному штаті Борно в Нігерії.

Джерело: 1.cbn.com

За даними кількох інформаційних джерел, відео опублікувало новинне джерело, пов’язане з ІД. На відео видно озброєних джихадистів у масках, які стоять за трьома шеренгами полонених, що стоять на колінах і вдягнені у цивільний одяг. Barnabas Fund також повідомив про трьох джихадистів, які з’явились у кадрі, двоє були одягнуті у чорне, а в іншого чоловіка на шиї був великий зелений шарф.

Дата та місце вбивств наразі невідомі, але правдивість відео було підтверджено SITE Intelligence Group, американською громадською організацією, яка відстежує джихадистські групи.

Ісламістський радикал повідомляє, що ці вбивства були помстою за вбивство лідера ІД Абу Ібрагіма Аль-Гашемі аль-Кураші під час авіарейду, який проводився спецзагоном США в північно-західній частині Сирії у лютому минулого року.

Кураші, також відомий як Амір Мухаммед Саїд Абд аль-Рахман аль-Мавла, зайняв місце лідера ІДІЛ Абу Бакра аль-Багдаді після його смерті під час рейду в США в жовтні 2019. За даними The Guardian, Кураші має репутацію жорстокої людини.

Терористи ІД в Африці діють під назвою західноафриканської провінції Ісламської держави разом з іншим ісламістським угрупуванням Боко Харам в регіоні озера Чад. Повідомляється, що нещодавно вони зазнали великих втрат в результаті нападів багатонаціональних військових сил.

Водночас десятки мирних жителів були вбиті на північному сході Нігерії ісламістськими екстремістами, які атакували фермерів. Про це повідомила місцева влада The Associated Press у вівторок.

«Напад стався у неділю в районі Кала/Балдже в штаті Борно, де вже понад десять років існує повстанський рух. Проте влада все ще вивчає інцидент та все ще розшукує тіла», − сказав Сулейман Ідріс, речник уряду Кала/Балдже.

Боко Харам, джихадистські повстанці в Нігерії, розпочали повстання у 2009 для боротьби проти західної освіти та встановлення ісламського шаріату в Нігерії. За даними агенції ООН в Нігерії в результаті насилля джихадистів 35 000 людей було вбито та 2,1 мільйона стали переселенцями.

«Під час недільного нападу, 43 людини, більшість яких є членами місцевого ополчення, потрапили у засідку під час свого шляху до Муду, недалеко від північного кордону з Камеруном, − сказав Ідріс, − місцева влада досі не вказує точну кількість вбитих, ймовірно, йдеться про більше, ніж 22 загиблих, про яких спочатку повідомляли військові».

«Поки я розмовляю з вами, їхні мертві тіла все ще там, − повідомив він The Associated Press, − керівник підтримує зв’язок з армією, щоб знайти та винести звідти їхні тіла».

«Фермери також серед числа вбитих повстанцями, − сказав Адам Раппа,  інший урядовець ради, − екстремісти націлені на всіх, не тільки на фермерів. Їхня мета – вбивати усіх, – сказав Раппа, посилаючись на джихадистів, які часто атакують віддалені громади, прибуваючи у великій кількості на мотоциклах».

Як повідомляє CBN News, ІД взяла на себе відповідальність за вибух на ринку, де продавали алкоголь, через який загинуло 6 людей, ще 19 отримали серйозні поранення. Це сталося у східному штаті Тараба в Нігерії минулого місяця.

За даними представника поліції в Тарабі Абдуллахі Асмана, один нападник був вбитий.

Напад стався 20 квітня на ринку великої рогатої худоби в районі місцевого самоврядування Ардо-Кола в штаті Тараба, де села залишились майже непошкодженими внаслідок десятирічного насильства ісламських екстремістів на північному сході.

У заяві, опублікованій у квітні у Telegram каналі ІД, група описала тих, хто заклав бомбу на ринку, як «солдатів халіфату в центральній Нігерії».

У заяві сказано, що напад стався «на зібрання невірних християн» і виражено захват тим, що місце, де можна було придбати алкоголь – зруйноване.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button