Блог Себастьяна Тегзи

Хто зна, чи буде суд…

Чому нам так важко прощати? Чому важко відпускати кривду? Чому так важко терпеливо зносити несправедливість? Чому ми вимагаємо відплати тепер і негайно? Тому що, насправді, не дуже віримо, що в кінці історії буде точно Божий суд для всіх. І ніхто його не уникне. І кожен понесе відповідальність за свої вчинки і отримає відплату за те, що робив за життя.

Та часто нам щось дуже слабо в це віриться. І тому ми реагуємо на несправедливість так, немов би без нашого власного суду кривда просто зійде іншим з рук. Одне слово, ми забуваємо за Бога і за те, що Він воскресить останнього дня всіх, хто жив коли-небудь на цій землі і кожен стане перед Ним на непідкупний та безсторонній суд. І сухим з води вийти не зможе ніхто.

Однак, ця істина не завжди є такою очевидною для нас. І в нас з’являється спокуса помсти й самосуду, замість того, щоб віддати справу в Божі руки. Та якби ми знали точно, що суд неодмінно буде і день відплати настане, ми б не з’їдали себе так сильно, коли в цьому світі хтось залишається безкарним, знаючи, що врешті-решт ніхто не уникне праведної Божої заплати.

Наостанок зазначу, що в жодному разі не закликаю до пасивності. Навпаки, ми повинні боротися зі злом і добиватись справедливості, але не втрачаючи водночас мир і не забувати про прощення. Тому що в цьому світі неможливо досягнути абсолютної справедливості. І ми завжди повинні бути готові до того, що далеко не кожний кривдник буде наказаний за свого життя.

Читайте також:

Достатньо згадати одного з найбільших покидьків ХХ ст. Адольфа Гітлера, який уник правосуддя, наклавши на себе руки. Від того, що він просто фізично помер, моральне почуття аж ніяк не задовольняється, хоча фізична небезпека з його боку вже нікому не грозить. Для порівняння: інший нацист Адольф Айхман таки постав 1961 року перед Ізраїльським судом і отримав вирок і смертну кару. І наче померли обидва, але є різниця: один помер без суду. Ось чому таким важливим є біблійне вчення про останній суд. Без нього увесь наш моральний лад опиняється під питанням. Тому що людська мораль немає і не може мати матеріального обгрунтування. Її основи й коріння – в надприродних релігійних засадах.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button