Актуальне

Чому Петро зрікся Ісуса?

Петро не розумів, хто він і в чому його сила. Він звик покладатися на свою рішучість, розум і міць. Щосили Петро намагався відповідати своєму покликанню бути лідером, але на свій розсуд. Аж раптом він усвідомлює, що його може спіткати та ж доля засудженого, що й Ісуса.

Інстинкт самозбереження навіть у такого відчайдухи, що виходить з човна у воду посеред бурі, не зник. Син Йонин вважав, що його не бентежить думка людей, але тут він спасував перед служницею, бо «діло запахло смаженим». Він ще не розумів того, що Господь має зламати його самовпевненість перш ніж він зможе когось вести. Петро й інші апостоли переховуються навіть після звістки про воскресіння Христа. Лише згодом «Скеля» усвідомить, що учнівство та лідерство – це внутрішня робота Бога, який трансформує ненадійну глину на міцний сосуд. Лише через смерть і воскресіння з Христом Петро знайде силу свідчити про віру в Ісуса до смерті на хресті (згідно з церковною традицією). Лише сила Духа Святого наділить його силою не лише запевняти дівчат, що він був з Галілеянином, але й сміливо проповідувати й терпіти страждання за ім’я Господа.

Петро ще не повністю розумів, хто такий Ісус. Неодноразово цей імпульсивний апостол помилявся з висновками: вперше, коли уявив, що може йти по воді як Господь. Потім, коли уявив, що розуміє місію Ісуса краще за Нього і став Його відмовляти від шляху самопожертви. Згодом, коли запропонував влаштувати житло для Ісуса і пророків на горі Преображення, начебто вони з’явилися, щоб залишитися надовго. Зрештою, коли вважав, що проявляє взірець терпимості, прощаючи брату сім разів, коли насправді любов не веде рахунок кількості прощень. На дворі Кайяфи Петро помилився, вважаючи, що Ісус має діяти в релігійно-політичній площині й бути тим, ким Він не був. Знадобиться найбільш радикальне чудо в історії, а саме воскресіння, щоб продемонструвати Петрові, що Ісус – більший за того, кого він собі уявляв. Згодом цей апостол поведе Церкву Христову, а поки що він навіть себе контролювати не може.

За Ісусом йдуть багато фанів, які не розуміють ані себе, ані Ісуса. Вони не усвідомлюють, що за Господом не можна йти за своїми правилами. Тому вони або зламаються як Петро, щоб померти і воскреснути під Його владою, або зречуться Його, так і не зрозумівши, як Юда.

Джерело: facebook.com/kyivseminary

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Едуард Борисов

Директор магістерської програми «Біблійні та богословські дослідження» Талботська школа богослов’я ‒ Київська філія Talbot School of Theology - Kyiv Extension. Університет Байола (США)

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button