Християнські новини

Гімном протестів у Гонконзі стала відома християнська пісня

Протести в Гонконзі проти законопроекту про екстрадицію тривають вже 12 тижнів поспіль. Цей закон дозволить владі відправляти жителів міста на материковий  Китай для суду, християнська спільнота бере активну участь в протестах.
Групи християн регулярно беруть участь у маршах, які проходять по вулицях Гонконгу щонеділі з червня, і їхні заклики до мирних акцій протесту, їхні гімни та молитви часто лунають разом з протестними скандуваннями. Гімн, «Співай Аллелуя Господу», написаний у 1974 році, сприймається як гімн протестів, які співають як віруючі, так і невіруючі.
Християнський гімн не тільки надихає: він надає протестуючим певний захист відповідно до закону Гонконгу про проведення громадських зборів, що звільняє релігійні зібрання.

Законопроект, який вивів протестуючих на вулиці, з тих пір призупиняється, але демонстрації тривають, перетворюючись на більшу кампанію за демократію та підтримання моделі “одна країна, дві системи”, згідно угод, коли колишня британська колонія повернулася в Китай в 1997 році.
Протести іноді ставали бурхливими. Хоча деякі жителі Гонконгу розглядають насильство як єдиний спосіб отримати свої вимоги, багато хто, включаючи більшість християн, вирішили підтримати протести мирними засобами. Християни міста налічують близько 900 000, або 12% населення Гонконгу, приблизно 7,5 мільйонів.
Кілька християнських організацій офіційно висловили свої занепокоєння щодо законопроекту про екстрадицію, включаючи Гонконгську християнську раду, католицьку єпархію, баптистську конвенцію Гонконгу та церковний союз християнсько-місіонерського альянсу Гонконгу. Вони також закликали протестувальників знайти мирне рішення кризи.
Протести в Гонконзі дали християнам можливість висловити свою стурбованість щодо свободи віросповідання. Якщо Китай припинить статус-кво “одна країна, дві системи”, вони бояться, переслідування релігійних конфесій які відбуваються на материковому Китаї, які можуть поширитися на Гонконг.

Більше про участь християн у протестах:

У п’ятницю (23 серпня) десятки тисяч людей зібралися в Саду Чатер на перший масштабний політичний мітинг спеціально для християн. Девіз “Сіль і світло, для справедливості ми ходимо разом”, мітинг мав на меті “забезпечити всім християнам платформу для самовираження поза церквою, сподіваючись, що люди захистять Гонконг, співаючи, молячись, поклоняючись Богові і одночасно” виступаючи за справедливість і стоячи разом з усіма мешканцями Гонконгу у важкі часи », – йдеться у прес-релізі організатора мітингу.
[sc name=”futerblock” ]

Джерело: religionnews.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button