Блог Себастьяна Тегзи

Гріховна звичка церкви

Київстар відкриває нові магазини не тому, що інші їхні магазини неправильні, а для того, щоб охопити більше людей. Католики відкривають нові парафії не тому, що інші парафії неправильні, а для того, щоб покрити більшу територію. Євангеліки організовують нові громади не тому, що інші євангельські громади є неправильні, а щоб досягнути більше людей для Христа. Тому поява нових громад – це цілком нормальне і добре явище. І чим більше нових громад, тим краще.
Проблема є тоді, коли люди хочуть створити нову церкву через те, що всі інші, на їхню думку, є неправильні. І це є хвороба. Хвороба правильності. За якою стоїть дух гордості та розділення. Правду кажучи, бути в такій церкві мені не дуже хочеться. Щодо мене, то я хочу бути у звичайній церкві, а не найправильнішій. Я ще можу зрозуміти, коли люди, за міркуваннями совісті, хочуть створити громаду іншого віровизнання, зберігаючи пошану до наявних християнських конфесій. Чи коли роблять це з мотивів місіонерського запалу, чи з намірів контекстуалізації, щоб бути ближчими до людей в культурному вимірі.
Читайте також:

Проте коли це виливається в претензію на найвищу правильність і чистоту – мені це смердить фарисейством. Даруйте за прямоту. Тому що церква, зосереджена на собі, – це самозакохана, нарцисична церква. Згідно з дотепним висловлюванням папи Франциска, який сказав, що “в церкви є одна хиба, гріховна звичка: вона занадто дивиться на саму себе і думає, ніби вона сяє власним світлом”. Мірослав Вольф передав цю проблему дещо схожими словами: “Церква самопроголошених святих неминуче вироджується в зібрання самовдоволених лицемірів”. Натомість здорова церква – це церква, зосереджена на Божому Царстві, а не на собі. Здорова церква – скромної думки про себе. Тимчасом як хвора церква – це церква пупкопоклонників, людей, зациклених на своєму власному пупкові.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button