Блог Себастьяна Тегзи

Про євангеликів та євангелізацію. Плюси й мінуси

В євангельських християн є чудове послання для цього світу – Блага Звістка про спасіння в Ісусі Христі. І це є щось більше, ніж благодійність та суспільна діяльність, більше, ніж патріотизм та демократичні цінності, більше, ніж здоров’я та фінанси, більше, ніж освіта та академічні знання.

Це пізнання Бога як Отця, це дар вічного життя, це відпущення гріхів, це ласка усиновлення, це примирення з Богом через жертву Ісуса Христа. Це надзвичайне послання, це неймовірна звістка, це невимовна благодать, без жодних заслуг та людських посередників, даром, тільки через віру в Ісуса. Кожен, хто пережив це, знає, про що я кажу.

Бути євангеликом – це велике щастя!

Мати цю особисту зустріч з Богом, народитися згори, як мовиться, – це щось таке, що не може дати нам ніхто, жодна земна діяльність чи інституція, тільки Євангеліє, тільки Вістка про Христа розп’ятого та воскреслого − за нас, за наші гріхи й для нашого виправдання! І євангельські християни є тими, хто цю вістку несе у світ. Вони цим живуть, про це співають, про це говорять, про це роздумують, цим хваляться, про це постійно нагадують. Це найважливіше для них.

Втім, це чудове послання євангельські християни деколи геть паплюжать своїм ставленням до людей. Тут є великий ризик. Адже таке зосередження на спасінні має ряд побічних дій.

Прихована мізантро́пія

Перше, це прихована мізантро́пія. Що це таке? «Мізантро́пія — (грец. μισανθρωπία, від μισέω, «ненавидіти» і ἄνθρωπος, «людина») — ненависть, недовіра до людей чи схильність до неї. Мізантроп — людина, яка не любить людство». Як грішні люди з плоті й крові, євангелики можуть піддаватися спокусі дивитися на невіруючих зі зневагою та презирством. Невіруючі йдуть до пекла. Вони під гнівом Божим. Вони відкидають Божу правду. Вони Божі вороги. З цього неминуче виникає спокуса гидувати ними, ненавидіти їх, плекати до них антипатію, недовіру й осуд. Однак, Благу Звістку можна нести тільки з благими почуттями, тільки з любов’ю, тільки великодушно та доброзичливо. На жаль, далеко не всім євангеликам це вдається.

Індиферентність

Друге, це індиферентність. Себто стан байдужості, апатії, нечутливості, зокрема до земних, суспільних та людських проблем. Адже головне – спасіння душі. Це єдине має значення, все решта сміття. Земля згорить. На Титаніку, що тоне, немає сенсу драїти палубу. Ми жителі неба. Маємо думати про горішнє. Земне – марне. На жаль, в цю пастку також потрапляє чимало євангельських християн. І євангельська вістка від цього не виграє, а програє. Така проповідь дискредитує Євангеліє. Вона спотворює волю Божу і образ Божий. Така проповідь має зовсім інший смак, ніж Євангеліє Ісуса, хоч і видає себе за найчистіше євангельське вчення.

Святенництво

Третє, яке є продовженням попереднього, це святенництво. Виявляючи байдужість до земних питань, ми починаємо вдавати з себе супердуховних, хоча самі доволі активно, ба навіть перебірливо користуємось благами земної цивілізації. Це хитро, нечесно і лицемірно. І люди цю «хитрожопість», пробачте, відчувають дуже добре. В такий спосіб славне слово Євангеліє та євангельський стає одіозним, через його вісників. Хай Бог нас боронить від такої бздури!

Отже, в євангельських християн є чудове послання для цього світу – Блага Звістка про спасіння в Ісусі Христі. Однак, цю вістку можна й потрібно доносити тільки великодушно, доброзичливо й з любов’ю до людей; з турботою, уважністю та співчуттям до земних справ та людських проблем; без лицемірства, не вдаючи із себе супердуховних, а йдучи пліч-о-пліч разом з людьми через щоденне життя.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button