СвітХристиянські новини

Французька влада хоче змусити священиків порушувати таємницю сповіді

Французька влада сподівається змусити священиків порушувати таємницю сповіді та повідомляти про випадки сексуального насильства. Про це повідомив голова Конференції католицьких єпископів Франції, архієпископ Ерік де Мулен-Бофорт.

Джерело: invictory.org

Архієпископ був викликаний до міністра внутрішніх справ, щоб дати свої коментарі щодо таємниці сповіді. Він заявив це у середу 6 жовтня 2010 року, і наступного дня, після публікації звіту незалежної комісії з питань сексуального насильства, Церква заявила, що таємниця сповіді «сильніша ніж закони Республіки».

Однак єпископ зазначив, що шукає альтернативний спосіб розкриття цієї таємниці.

«Ви повинні знайти спосіб діяти інакше», − сказав він, додавши, що французький єпископ уважно вислухає рекомендації комітету.

Серед інших рекомендацій, комітет попросив церковну владу надіслати чітку настанову всім священикам та простим віруючим, в якій зазначено про відповідальність священників за повідомлення про випадки сексуального насильства щодо неповнолітніх або осіб з інвалідністю до судового та адміністративного відомств.

«Ми не можемо протиставляти таємницю сповіді законам Республіки, оскільки вони не передбачають її скасування. Канон накладає таємницю сповіді як абсолютну та незмінну умову, що не суперечить кримінальному законодавству Франції», − сказав прелат.

Читайте також:

Варто згадати, що Незалежна Комісія з розслідування випадків сексуального насильства Французької Католицької Церкви виявила приблизно 216 000 дітей та підлітків, які стали жертвами за останні 70 років. Результати роботи Комітету юристів, лікарів, істориків та теологів будуть представлені у вівторок, 5 жовтня. Ці злочини були скоєні нинішніми та колишніми католицькими священиками, ченцями та іншими, залученими до церковного служіння. Дві третини злочинів були скоєні священиками. Комітет встановив, що від 900 до 3200 осіб були обвинувачені у різних видах сексуального насильства. Розслідування ініціювала французька католицька церква.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Оксана Коваленко

Висококваліфікований, креативний викладач, перекладач англійської мови та журналіст. Має вищу відповідну освіту (викладач англійської та німецької мов), ряд сертифікатів (українського та міжнародного зразків) і дипломів з підвищення кваліфікації викладача іноземних мов та копірайтера.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button