Світ

Євангелізаційний крусейд в Ефіопії: 100 тисяч почули благу звістку

За чотири дні євангелізаційний крусейд в Ефіопії (28-31 жовтня) у місті Дюрамі зібрав десятки тисяч людей: першого дня подію відвідали 30 тисяч учасників, другого – 40 тисяч, а третій день побив усі рекорди відвідуваності – 100 тисяч осіб! Подію проводила команда місії «Христос є відповідь» у співпраці з місцевими церквами.

Джерело: Прес-центр місії «Христос є відповідь».

На чотириденному крусейді безліч ефіопів прийняли народження згори і запросили Ісуса Христа у своє життя, отримали зцілення від хвороб та звільнення від демонічного впливу, у тому числі й діти. Вогонь Святого Духа наповнював серця віруючих учасників і в них з’являлося бажання нести Євангеліє іншим.

«Не можна давати місце дияволу, грішити, щоб сатана не завдав шкоди в якійсь сфері життя. Потрібно міркувати над словом Божим, про що написано в першому псалмі Біблії, і ми будемо плідні й успішні, як дерево, що насаджене при потоці води. Сповнившись силою Духа, ми зможемо іншим людям нести Євангеліє, приводячи їх до спасіння», − закликав учасників до нового життя з Богом на крусейді директор Місії Тарас Сень.

Під час євангелізаційної поїздки проходив обід із місцевою владою, де обидві сторони обмінялися подарунками: «Мер міста Дюрамі в Ефіопії дякував міжнародній місії “Христос є відповідь” за духовний внесок у їхнє місто. А також подарував нашій команді традиційний одяг − піджаки, схожі на різноколірний одяг Йосипа (Бут. 37). Ми, своєю чергою, подарували ігрові набори для спілкування, випущені Місією, газети “Христос є відповідь” амхарською мовою та український шоколад. Це був гарний час спілкування та спільної молитви», − поділився пастор Тарас.

Крім євангелізаційного крусейду, за час перебування в Ефіопії (24 жовтня − 4 листопада) представники Місії провели навчання для пасторів і служителів, очну клініку, у тому числі для мусульман, розробили спільно з філією медіацентру стратегію розвитку.

Навчання для пасторів та служителів в Ефіопії

Євангелізаційний крусейд

У місії «Христос є відповідь» на зустрічах зі служителями наголошують на взаєминах у сім’ях, особливо на важливості підтримання романтичних стосунків між чоловіком і дружиною.

І в Ефіопії сімейну тему підняв директор Місії Тарас Сень на зустрічі під час осінньої поїздки. Таку зустріч відвідали 150 осіб: пастори та єпископи з дружинами з міста Дюрамі та навколишніх міст та селищ.

Йшлося про розвиток, підтримку та збереження взаємин у сім’ях, про побудову дружби зі своїми дітьми:

  • «Чи знаємо ми, чим живуть наші діти, які у них проблеми, з ким вони дружать, що вони дивляться в Інтернеті? Якщо ми не маємо часу на дітей зараз, то у дітей не буде часу для нас, коли вони виростуть».
  • «Сьогодні диявол хоче повести в полон алкоголю, наркотиків та інших гріхів наших дітей. Щоб цього не сталося, потрібно шукати Божого лиця, слухати і підкорятися голосу Божому. А за дітей, які сьогодні живуть у гріху, треба боротися в молитві і привести до Христа».
  • «Є час, який батьки мають присвятити своїм сім’ям, дітям. Віддати його на щось інше, навіть на служіння Богові – недобре. Ісус навчає збалансованого життя».

Крім настанови для учасників, пастор Тарас поділився форматом проведення сімейних зустрічей, щоб служителі могли і у своїх церквах допомагати сім’ям покращувати стосунки:

«Ефіопи досить відкриті та щирі люди, що ставили чимало запитань після почутого вчення. Щоб цікавіше проходила зустріч, ми розбавляли її іграми, конкурсами та корисними завданнями. Звісно, ​​переможці отримали призи. Служителі та їхні дружини щиро дякували за корисно проведений час.

І, до речі, я зустрів в Аддіс-Абебі одного пастора, який був на сімейній зустрічі півроку тому, коли команда Місії проводила перший крусейд в Ефіопії. Поцікавившись у нього, чи проводить він сімейні зустрічі у церкві, дізнався, що в його громаді вже відбулося три подібні служіння. Дуже приємно було почути, що сімейне служіння продовжує розвиватись у помісних церквах. Сподіваюся, що багато служителів також почнуть проводити у своїх церквах такі служіння після цієї зустрічі».

Проведення очної клініки

Євангелізаційний крусейд

Команда Місії з України та місцеві служителі провели очну клініку для 1000 людей у ​​місті Дюрамі, серед них було близько 700 мусульман, яких привезли із сусідніх міст автобусами.

Кваліфіковані лікарі перевіряли їм зір і безкоштовно роздавали окуляри від імені Місії, а євангелісти відкривали духовні очі, проповідуючи Христа, Божу любов і прощення, і роздавали газети «Христос є відповідь» амхарською мовою.

За словами Тараса Володимировича, директора Місії, в одному із сусідніх до Дюрамі мусульманських міст проживають агресивно налаштовані мусульмани, які неодноразово перешкоджали поширенню слова Божого у своєму місті. Саме тому вирішили привезти мешканців цього міста для перевірки зору до міста проведення крусейду.

«Хотів би відзначити, що люди в Ефіопії живуть досить бідно, тому вони дуже дякували нам за медичну допомогу. Через цю акцію їхні серця відкривалися для Євангелія та спасіння від Ісуса Христа», − поділився пастор Тарас Сень.

Читайте також:

Міжнародна місія «Христос є відповідь» в особі українських місіонерів передала свій багаторічний досвід проведення очних клінік і спорядила необхідним обладнанням ефіопських служителів, щоб ті навертали людей «від темряви до світла, від влади сатани до Бога» (Дії 26:18).

У жовтні-листопаді євангелізаційний крусейд в Ефіопії місія «Христос є відповідь» проводила вдруге. Перший крусейд Місії проходив у квітні цього року.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button