СвітХристиянські новини

«Есхатологічна спільнота: віра, служіння і пророче свідчення у світі, що змінюється» – відбулася міжнародна богословська онлайн-конференція

Міжнародна богословська онлайн-конференція «Есхатологічна спільнота: віра, служіння і пророче свідчення у світі, що змінюється» відбулася 5 жовтня 2020 року.
Повідомляє invictory.org з посиланням на організаторів.
Організаторами конференції виступили Європейська баптистська федерація, Західноєвропейський інститут богослов’я, Співдружність європейських євангельських богословів, Одеська богословська семінарія ЄХБ, Коледж Сперджена, анабаптистська менонітська спільнота.
В ході конференції обговорювалися проблеми самосвідомості церкви як есхатологічної спільноти, пророчого свідоцтва церкви в умовах кризи технократичної цивілізації, есхатологічної присутності Христа в літургійних практиках. Крім цього розглядалися виклики, з якими стикається богословська освіта в контексті радикальних трансформацій форм соціальної взаємодії та пошуку освітніх стратегій для постіндустріального світу.
Серед доповідачів були видатні закордонні (Тоні Пек, Іан Рандалл, Ентоні Кросс) і вітчизняні (Сергій Санніков, Михайло Черенков, Юрій Чорноморець, Людмила Филипович) богослови та філософи.
Конференція не випадково відбулася саме 5 жовтня. У цей день відзначає свій сімдесятирічний ювілей відомий український баптистський богослов, історик і просвітник, доктор філософських наук Сергій Вікторович Санніков.
Тому одна з основних цілей конференції полягала у вшануванні життєвого шляху і творчого набутку ювіляра. Відзначаючи вагомий внесок Сергія Саннікова в розвиток баптистського і євангельського богослов’я в цілому, доповідачі вели діалог з його поглядами на методологічні основи богослов’я і сакраментологічне вимірювання церковного буття, розумінням місіональної природи церкви, трактуванням західноєвропейської євангельської традиції.
Озвучені доповіді увійшли до складу збірника статей, який був представлений в ході конференції (Стикаючись з таємницею: збірник статей на честь сімдесятиріччя С.В. Саннікова. – Редкол.: А. Гейченко, Т. Дятлик, М. Рейбера, Дж. Т. Серль, Р. Соловій. – Рівне: ПП “Формат-А”, 2020).
Крім цього учасники конференції поділилися особистими рефлексіями та спогадами про наукову роботу, служіння і християнський досвід Сергія Саннікова.
Організатори конференції сподіваються, що проведений захід і поява збірника не тільки стимулюватимуть богословську думку, але також стануть нагадуванням про те, що нам необхідно культивувати діяльну подяку, пам’ять і визнання. У Бога ніхто не забутий, тому і ми не повинні забувати людей, які зробили внесок в наше духовне, інтелектуальне і професійне формування. Адже Церква – це не тільки спільність віри, служіння і пророчого свідоцтва, а й спільнота пам’яті, яка століттями дбайливо береже спогади про своїх святих, мучеників і вчителів.

Не відпускаючи в небуття своїх попередників, ми усвідомлюємо себе не тільки складовою помісної громади або конфесійної групи, але також частиною великої традиції віри, одного разу дарованої святим. В рамках цієї традиції ми знаходимо надійні основи для того, щоб пророчим поглядом розпізнати сучасність і з надією дивитися в майбутнє.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button