Богослів'я

Чи впізнаємо ми наших друзів на небесах?

Особисто для мене 2021 виявився болісним – я втратив трьох хороших друзів. Роберт помер від лімфоми у лютому; Фернандо помер кілька тижнів тому після серцевого нападу, який він переніс під час міжнародного авіаперельоту; і Джеймс раптово помер позаминулі вихідні від серцевої недостатності. Ці троє вкинули в глибокий сум своїх дружин і рідних.

Щоб впоратися з горем, я переглядав фотографії та записував спогади, хоч це було важко. Ми з Джеймсом розмовляли чи переписувалися майже щодня. Так що уявіть, як це бачити в телефоні мої повідомлення йому – «Що трапилося, приятелю?» або «Ти гаразд?», на які я так і не отримав відповіді.

Одна річ, яка дуже допомогла мені у дні скорботи, — це роздуми про реальність вічного життя. Як ми знаємо, Біблія каже нам, що наші близькі відразу після смерті потрапляють у Божу присутність на небесах, якщо вони вірять в Ісуса. Ми любимо говорити нашим скорботним друзям і родичам: «Він у кращому місці» або «Тепер він радіє на небесах».

Якщо чесно, ці слова мені не завжди допомагають. Для них це чудово, але як щодо тих із нас, хто сумує за ними на землі? Я знаю, що мій друг Джеймс на небі, але я не можу написати йому туди. Мій тарифний план не передбачає покриття зони дії слави (я доплатив би за таку опцію!).

Найбільше мене надихає не те, що мої друзі в безпеці в обіймах Ісуса, а те, що коли цей світ, яким ми його знаємо, прийде до кінця, я знову буду зі своїми друзями-християнами.

У деяких християн є дивне уявлення про те, що небеса — це примарне, казкове місце, яке більше схоже на марево, ніж на матерію. Вони уявляють, що ми всі там існуватимемо у вигляді знеособлених духів, що ширяють у білих мантіях, а хор у цей час співатиме 24 години на добу. Деякі християни навіть вірять, що ми матимемо абсолютно нову особистість і що наші спогади про цю землю будуть повністю стерті.

Схожі статті

Нам було б корисно перечитувати останні розділи Біблії знову і знову, доки ми не зрозуміємо, що Бог приготував для нас щось більше. Останні слова книги Одкровення нагадують нам про ці істини.

Цей світ відродиться. Після того, як Бог засудить безбожність людства наприкінці часів, Він повністю переробить Землю і зведе сюди небеса. Буде нове небо і нова Земля (Об’явлення 21:1), рай, схожий на той, що був у часи творіння. На новій Землі будуть дерева, тварини, дороги та невимовна краса. І славний небесний Єрусалим, нове і досконале місто, буде столицею нового творіння.

Ми будемо жити та працювати один з одним у новому світі. У Об’явленні 21:23-24 говориться, що народи ходитимуть у вічному світлі Сина Божого, Який правитиме зі Свого вічного престолу. На новій землі будуть народи. Ми будемо жити як громадяни славного Царства Божого, у світі, де немає війн, насильства, сліз, болю, епідемій та смерті (Об’явлення 21:4). У Біблії не ясно, яку роботу ми виконуватимемо, але ті, хто був вірний Богові в цьому житті, братимуть участь у керуванні новим світом.

Ми збережемо свою ідентичність. У нас будуть нові тіла (1 Коринтян 15:49), але це не означає, що ми перестанемо бути собою. Ісус сказав, що, коли ми будемо на новій Землі, ми сядемо за бенкетний стіл разом з Авраамом, Ісааком та Яковом (Матвія 8:11). Ці великі герої віри не втратили своєї індивідуальності — вони залишилися самими собою.

Я буду собою, ви будете собою, і ми матимемо можливість зустрітися зі святими, які жили в різні періоди часу. Особисто я дуже хочу побачитися з Павлом, Тимофієм, Іваном, Рут, Марком, Лукою, Лазарем і Марією Магдалиною, а також Вільямом Сеймуром, Коррі Тен Бум, Чарльзом Спердженом і Клайвом Льюїсом.

Ми продовжимо нашу дружбу у наступному житті. Коли Ісус розділив пасхальну трапезу зі Своїми найближчими друзями, Він «І промовив до них: Я дуже бажав спожити цю пасху із вами, перш ніж муки прийму. Бо кажу вам, що вже споживати не буду її, поки сповниться в Божому Царстві вона» (Луки 22:15-16). Ісус ясно заявляв, що возз’єднається зі Своїми учнями, і вони знову спілкуватимуться всі разом.

Коли цьому світу прийде кінець, мене запросять на найбільшу вечірку з будь-коли влаштованих. Я впевнений, що їжа буде чудовою, а музика — вище за всяких похвал, але радість буде перевершувати все це, тому що всі наші друзі й родичі, які любили Господа, будуть серед нас. Ми танцюватимемо, обійматимемося, сміятимемося, ділитимемося своїм серцевим теплом і відвідуватимемо нові будинки один одного. І я планую насолодитися кавою — або якимось новим райським напоєм — з Робертом, Фернандо та Джеймсом.

Я також міг би говорити з ними й надсилати їм повідомлення телефоном найвищого класу, і я впевнений, що сигнал буде ідеальним – і не буде спаму, ні розряджених батарей, ні скинутих викликів.

Джерело: ieshua.org

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Редакція

Слово про Слово – інформаційний християнський ресурс. Публікуємо щоденні новини, коментарі, аналітику, що висвітлюють релігійну тематику в Україні та світі. Публікуємо статті різних жанрів, авторські блоги, оповідання, поезію, притчі.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Дивіться також
Close
Back to top button