Християнські новини

Мінкульт: найближчим часом запрацює механізм єдиного вікна

Представники Міністерства культури повідомили, що вже найближчим часом запрацює механізм “єдине вікно”, який спростить процедуру реєстрації релігійних організацій.
1 лютого в Укрінформі відбулася прес-конференція представників Міністерства культури України на тему “Державна реєстрація помісної церкви та реалізація нових законодавчих норм у сфері релігії”.
Прес-конфеернцію провели Андрій Юраш, директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури, та Іван Папаяні, начальник Відділу моніторингу діяльності та реєстрації статутів релігійних організацій Міністерства культури.
Андрій Юраш зазначив, що навколо теми реєстрації помісної Православної Церкви України відбувається багато маніпуляцій. “Коли було офіційно повідомлено про реєстрацію адміністративного центру нової помісної автокефальної православної української церкви, почалися з подачі, мабуть, абсолютно свідомої хибні тлумачення і певних конкретних дій, які були пов’язані з реєстраційною дією, ну і взагалі усім контекстом”, – сказав директор Департаменту у справах релігій.
Як приклад він навів заяву з Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП), де реєстрацію назвали “рейдерством”, оскільки назва “Київська митрополія Української православної церкви” закріплена за УПЦ (МП).
“Один з відповідальних працівників Української православної церкви Московського патріархату, який поки що так називається, заявив, що було зареєстровано абсолютно тотожну за своєю назвою релігійну організацію. І от у цьому тлумаченні одразу виникає запитання – чи це просто незнання фактів, чи свідоме уведення в оману української та міжнародної громадськості”, – сказав Андрій Юраш.
За його словами, нині деякі зацікавлені особи обирають окремі факти, витягують їх з контексту та з ідеологічних провокаційних міркувань подаються як реалії. “Наша головна мета – подати спокійно усю сукупність фактів з першоджерела усім зацікавленим сторонам, щоб було зрозуміло, що відбулося”, – сказав Юраш.
Представники Міністерства культури повідомили, що вже найближчим часом запрацює механізм “єдиного вікна”, який спростить процедуру реєстрації релігійних організацій.
“Ми постійно чули прохання від релігійних організацій, і вони це прохання передавали до міжнародних організацій, щоб в Україні була запроваджена уніфікована, універсальна система реєстрації. Тепер законодавство уніфікує процедуру реєстрації, законодавство чітко це описує. Отже, тепер нарікань про те, що українська держава не виконала своїх зобов’язань по створенню прозорої, чіткої і вичерпної системи реєстрації бути не може”, – зазначив він.
“З 2004 року реєстрація в Україні релігійних організацій відбувалася у два етапи, спочатку реєстрація статуту, потім внесення до реєстру на основі вже зареєстрованого статуту. По-перше, для релігійних організацій потрібні були додаткові зусилля і додаткові кошти. Тепер держава повністю бере на себе відповідальність за одноразове і швидке проходження цієї процедури. Таким чином, Українська держава йде на зустріч побажанням релігійних організацій, вона намагається якнайповніше вирішувати всі ті об’єктивні проблеми, які є”, – зазначив він.
Водночас Юраш повідомив, що наразі Міністерство юстиції спільно працює з обласними державними адміністраціями для спрощення цієї процедури. “Міністерство юстиції зараз розробляє схему дещо спрощеного надання прав державному реєстратору з боку обласних державних адміністрацій, які займаються питанням релігії. Тому я думаю, що це два-три тижні максимум, для того щоб почала діяти ця система. Тобто, ми для себе ставимо такі рамки започаткування вже дієвої системи”, – підкреслив посадовець.
Він додав, що на сьогодні вже є майже 200 звернень від релігійних організацій, релігійних громад, які потребують перереєстрації у зв’язку зі зміною юрисдикційної приналежності. “За даними обласних державних адміністрацій, така ж або у два чи в три рази більша кількість релігійних громад вже готуються, і в тій чи іншій формі намагаються вже організувати цей перехід. Ми бачимо, що це сотні релігійних громад, тому треба якнайшвидше створити можливості для реалізації їх конституційних прав”, – наголосив він.
Як зазначив начальник Відділу моніторингу діяльності та реєстрації статутів релігійних організацій Міністерства культури Іван Папаяні, найближчим часом жодних проблем у релігійних організацій щодо подання реєстрації і внесення в реєстр не буде. Це “єдине вікно” запрацює досить швидко.

Більше про новий закон про релігійні організації:

“Зараз Департамент у справах релігій активно веде співпрацю з Міністерством юстиції України, з державним підприємством “Національні інформаційні системи” для того, щоб ці питання були швидко вирішені, для того, щоб співробітники департаменту і обласних державних адміністрацій набули право працювати в Єдиному державному реєстрі і вносити туди відповідну інформацію”, – зазначив він.

Релігія в Україні religion.in.ua

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button