Світ

Єдине рішення війни – у пошуку миру: заява Всесвітньої Ради Церков

Всесвітня Рада Церков оприлюднила заяву щодо російсько-української війни. Представники Ради назвали цю війну жахливим провалом дипломатії та відповідальності перед міжнародним правом. Вони вважають, що зброя не може забезпечити вихід з цієї кризи, тому єдиним реальним рішенням є пошук миру.

Джерело: risu.ua з посиланням на oikoumene.org

Рада висловлює жаль, що в Україні жахлива кількість загиблих і руйнувань внаслідок незаконного вторгнення Росії на суверенну державу. Вже відомо про 14 мільйонів українців, які покинули домівки. До того ж є багато даних про звірства – воєнні злочини – зі сторони російських окупантів.

Автори заяви зауважили, що через війну багато мільйонів людей в кількох країнах світу голодуватимуть, буде широка соціальна та політична нестабільність, зруйнується архітектура міжнародної безпеки після Другої світової війни, буде нова глобальна гонитва озброєнь і прискорення нашої траєкторії до кліматичної катастрофи.

Війна є несумісною з самою природою і волею Бога щодо людства та суперечить фундаментальним християнським та екуменічним принципам, наголосили у ВРЦ.

Вони закликають церкви зробити все можливе для припинення цієї трагічної війни, зупинити смерть і руйнування, а також заохочують до діалогу та переговорів задля стійкого миру.

За їхніми словами, всі сторони конфлікту повинні поважати принципи міжнародного гуманітарного права. Зокрема йдеться про захист цивільного населення та цивільної інфраструктури, а також гуманне ставлення до військовополонених; до обміну військовополоненими та тілами загиблих комбатантів між двома сторонами.

Також у своєму зверненні Центральний комітет Всесвітньої Ради Церков закликає міжнародну спільноту сприяти миру, протистояти ескалації конфронтації та розколу.

Вони моляться за всіх жертв цього конфлікту та закликають християн церков Росії та України використовувати свій голос, щоб протистояти безперервним смертям, знищенню, міграції та позбавленню житла народу України.

Окрім того, Рада просила виконувача обов’язків Генерального секретаря очолити делегацію «Паломництва справедливості і миру» до Києва та Москви для зустрічі з керівництвом церков двох держав, щоб з’ясувати, що необхідно для спонукання їхніх урядів негайно припинити вогонь та розпочати мирні переговори.

Детальніше заяву читайте за посиланням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button