Блог Себастьяна Тегзи

Дякую за підтримку. Трохи про те, що зі мною трапилося

1998-го року я передчасно закінчив школу через те, що в мене в легенях виявили якесь утворення. Мене звільнили від випускних іспитів у школі і відправили з ліцею додому на обстеження та лікування. Лікарі думали, що це туберкулома. І так з цією булькою я ходив 4 роки, п’ючи якісь ліки і спостерігаючись у лікарів.
Але вона росла і 2002-го року мені зробили торакотомічну операцію. Одне слово, розрізали легеню і видалили цю штуку звідти. Як виявилось, це була гамартома, з грецької буквально “помилка”. (До речі, однокореневе з гамартією. Хто орієнтується, то знає, що це означає гріх Дякую за підтримку. Трохи про те, що зі мною трапилося

Гамартома – це аномальне утворення в легені, основою якого є хрящова тканина. Як правило, це вроджена аномалія, яка проявляється з часом. Це певна помилка в анатомії людини. Ну то мені цю гамартому видалили 2002-го року. Операція тривала 6 годин. А після операції я відходив місяць. Як кажуть сленговою мовою – це був треш. Але легеня запрацювала і згадкою про пережиту операцію залишився тільки деякий фіброз на місці видаленої бульки.
Так я жив до травня 2019-го року. Коли чисто випадково в мене знову виявили на тому ж самому місці подібну штуку. Я робив КТ черевної порожнини, щоб визначити щільність ниркового каменя і томограф зачепив нижню долю легень. А там щось не те.
Потім я зробив рентген. І дійсно. Щось там утворилось знову. Одне слово, поїхав я до Києва в червні і зробив КТ легень з введенням контрастної речовини. Лікар не зміг точно сказати, що це і вирішив спостерігати. А в грудні мене щось у стравоході почало турбувати. Думав спочатку, що це серце, а виявляється, що на серце це тільки віддавало. Зробив ФГДС. А там якесь утворення на рефлюксі – кільце Шацького називається.
Відчуття таке, немов щось зайве весь час у стравоході знаходиться і легенька печія. І ця штука теж найчастіше виникає через спадковість. (В мене, до речі, один дід помер через онко стравоходу, а один через онко легень).
І ось на днях побачив, що любий наш брат Andriy Korniychuk, хай йому Господь дасть здоров’я, є з дружиною в Києві на лікуванні трахеї. Зателефонував буквально на хвильку підтримати брата, та й між іншим кажу, що солідарний з ними, бо сам маю в стравоході проблему, а це не далеко від трахеї. Побалакали та й все.
Але ні. Андрій згодом пише у Вайбер: “Що там в тебе зі стравоходом?” І так одне за одним і Андрій мені повідомляє, що говорив з професором за мене і що той може мене прийняти. А професор не простий. Багіров Мамед Мансурович. Почитайте у Вікіпедії. Ну, я подумав і приїхав. Побалакав з професором. І що? Каже, що легеню треба однозначно оперувати. І торакотомічно, бо робити торакоскопічно повторно не можна, бо там уже можуть бути спайки. Тож, мене помістили сьогодні в стаціонар. А завтра зроблять дообстеження. Попередньо таке: бронхоскопія, пункція легені, КТ стравоходу з контрастною речовиною.
Андрій Корнійчук, хай Господь дасть здоров’я йому та його дружині (їх до речі завтра вже виписують), зробив повідомлення у ФБ з приводу моєї ситуації, яке викликало багато питань, тож я вирішив краще описати що зі мною діється.
ДУЖЕ ДЯКУЮ за підтримку. Молитовну, моральну та фінансову. Це дуже приємно і дуже втішає. Зокрема дякую за кошти, які справді зараз є потрібні. Нехай Господь подасть кожному замість земного – небесне, замість дочасного – вічне, замість тлінного – нетлінне.
Від редакції:
Якщо Господь дає вам бажання допомоги фінансово на лікування нашого колеги, то надсилайте кошти на картку Ярослава Тегзи:

Картка Приват
5168 7423 5779 8382
Тегза Ярослав Васильович

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Себастьян Тегза

Народився 1981-го року на Закарпатті. Одружений. Батько трьох дітей. Бакалавр соціології та богослів'я. В минулому священнослужитель Греко-Католицької Церкви. Сьогодні член Євангельської Церкви Святої Трійці в м. Хуст. Початкуючий письменник.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button