Світ

У М’янмі від артобстрілу згоріли баптистські церкви та постраждав католицький собор

У М’янмі (раніше Бірма) постраждав від артилерійського обстрілу католицький собор і згоріли баптистські храми – це вже третій подібний артналіт на храм в ході громадянської війни після приходу до влади військової хунти в лютому.

Джерело: fides

Декілька ракет і великокаліберних снарядів, випущених артилерією бірманської армії, потрапили в католицький собор Святого Серця в єпархії Пехон на півдні штату Шан (східна М’янма). Отець Хуліо Оо (Julio Oo), священник Пехонської єпархії, затаврував «цей огидний наліт, що підлягає осуду».

«Наш церковний комплекс, – нагадує отець Хуліо, – як і інші будинки молитви, завжди служив безпечним притулком у страшних умовах загальної розрухи, розпачу та знедоленості під час громадянського конфлікту. Сотні місцевих жителів ховаються у храмах, у тому числі в нашому Соборному комплексі від небезпек бойових дій».

У той час як місцеві ополченці армії опору борються з урядовими військами за 15 кілометрів від міста, «подібні акти безпричинного та нелюдського насильства щодо цивільних осіб та місць відправлення культу лише посилюють гнів і протест молоді проти армії, що чинить беззаконня, – підкреслює священник. – Ми стурбовані тим, що церкви дедалі частіше стають об’єктами нападів для збройних сил».

На думку місцевих джерел у християнській громаді армія спеціально обирає святині та храми як мішені, оскільки вони «є центрами кристалізації місцевих громад і, руйнуючи їх, солдати тим самим хочуть вбити залишки надії та зламати волю до опору у місцевих жителів». Населення в єпархії Пехон налічує близько 340 тисяч жителів (причому багато хто належить до етнічних меншин племен Шан, Па-О, Інта, Кайан, Кайя та ін.), при цьому католиків налічується 55 тисяч.

В останні дні армійські підрозділи М’янми зруйнували та спалили баптистський храм у селі Рал Ти муніципалітету Фалам у бірманському штаті Чин. Розчищаючи завали та попелище після нальоту, сільський баптистський пастор та миряни виявили чудовим чином врятовану Біблію та збірку псалмів цілими.

Армія також спалила 134 будинки в місті Тханг-Тланг того ж штату Чин, і підпалила ще дві християнські церкви – одну пресвітеріанську та одну баптистську, щоб помститися місцевим повстанцям.

Читайте також:

«Подібні насильства, руйнування та підпали будинків парафіян та церков анітрохи не сприяють перемозі армії, – переконаний місцевий віруючий християнин Ліан Хмунг Сакхон. – Ці звірства лише підігрівають ворожість громадянського населення та гнів повстанської молоді».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button