Актуальне

Дівчата-підлітки в кризі

Центри з контролю за захворюваннями (CDC) нещодавно опублікували Зведення даних про ризиковану поведінку молоді та звіт про тенденції: 2011-2021. Якби був один заголовок над усіма іншими, це був би такий: «Дівчата-підлітки в кризі».

Як повідомили Washington Post, різкі висновки «про повсюдний смуток, суїцидальні думки та сексуальне насильство, яких зазнають дівчата-підлітки, сколихнули батьків і широку громадськість».

Батьки повинні бути приголомшені

Майже кожна третя старшокласниця думала про самогубство − на 60% більше, ніж 10 років тому. Близько 15% були змушені займатися сексом. Приблизно 6 із 10 дівчат відчували настільки сильний сум та безвихідь, що відійшли від звичайних занять. Як повідомили Washington Post, це дійсно «незвідана територія для прихильників здоров’я, вчителів, консультантів і батьків, які намагаються їм допомогти».

На цей час кількість повідомлень про куріння серед підлітків зменшилася. Вживання наркотиків зменшилось. Вживання алкоголю впало.

Що це спричиняє?

«Зростання в культурі соціальних медіа з нездійсненними стандартами краси, онлайн-ненавистю, академічним тиском, економічними труднощами, невпевненістю в собі та сексуальним насильством. Ізоляція та потрясіння через ковід зробили це ще складнішим».

Можна заперечити, що це зовсім не схоже на те, з чим стикаються хлопці-підлітки. Отже, знову ж таки, чому дівчата?

Гарвардський психолог Річард Вайсборд зазначає, що «дівчата частіше реагують на біль у світі, сприймаючи конфлікти, стрес і страх, а хлопці частіше перетворюють ці почуття на гнів і агресію», таким чином маскуючи свою депресію.

Жан Твенге, професор психології в Університеті штату Сан-Дієго, зазначає, що частково проблема полягає в тому, що цифрові медіа витіснили час, який підлітки проводили віч-на-віч з друзями, і що підлітки часто не висипаються. На додаток до цих впливів є години, які підлітки витрачають на перегляд соціальних мереж. Для дівчат, за їхніми словами, це часто означає «порівнювати своє тіло та своє життя з іншими». Зазначаючи, що не все, що люди роблять на смартфонах, є проблематичним, Твенге каже, що «соціальні медіа загалом і використання інтернету демонструють найсильніший зв’язок із депресією».

Що може викликати найбільшу тривогу серед даних, зібраних CDC, це зростання суїцидальних думок серед дівчат-підлітків: 24% дівчат-підлітків планували самогубство, а 13% робили спроби. Це майже вдвічі більше, ніж у хлопців.

Багато хто зазначав, що дані CDC були зібрані восени 2021 року, «у той час, коли багато підлітків мали хвилювання щодо повернення до школи та носіння масок». Що покаже наступна хвиля даних, залишається тільки здогадуватися.

Що можна зробити?

Більшість підлітків сказали б, що дорослі повинні більше слухати їх і більше вірити тому, що вони говорять, замість того, щоб відкидати їхні занепокоєння просто як «драму». Коротко кажучи, сприймайте те, через що вони проходять, серйозно.

Доповідь CDC привернула свою увагу до національних шкіл, рекомендуючи покращити доступ до послуг психічного здоров’я, більше навчати вчителів управлінню класом, проводити високоякісну медичну освіту та застосовувати політику боротьби з домаганнями.

Усе це були б корисні кроки

Але я б додав ще одне, що було б найважливішим з усіх: познайомте свою дитину з живою вірою в живого Бога. Сучасні батьки надають надзвичайно низький пріоритет тому, щоб їхні діти прийняли їхню віру. Що, звісно, ​​красномовно говорить про те, який пріоритет батьки надають своїй вірі.

Коли дівчина-підліток стикається з цим складним світом, відірваним від якоря віри, її безжально кидають хвилі культурного та соціального моря. Чи спадає їй на думку помолитися? Шукати християнської підтримки? У неї взагалі є християнська спільнота однолітків? Чи знає вона, що може покладатися на силу та присутність Святого Духа, що тече її духовними венами, щоб отримати мир, який виходить за межі будь-якого розуміння перед обличчям мук світу? Чи її самооцінка ґрунтується на тому, як на неї дивиться Бог?

Читайте також:

Я вважаю, що батьки все частіше розуміють, що намагаючись дати своїм дітям усе, що може запропонувати світ, вони нехтують наданням своїй дитині найголовнішого з усього, чого немає у світі.

Але Бог це робить.

Автор: Джеймс Емері Уайт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Джерело
churchleaders.com

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button