Новини суспільстваХристиянські новини

Діти мають знати про ризики в Інтернеті та володіти навичками безпечної поведінки в цифровому просторі – Міносвіти

Міністерство освіти і науки України рекомендує закладам освіти проводити додаткові профілактичні заходи щодо безпеки дітей в Інтернеті. А батькам важливо підтримувати дітей у здобуванні знань у цифровому просторі. Повідомляє ukrinform.ua з посиланням на mon.gov.ua.

МОН зауважило, що не всі діти в Україні розуміють важливість володіння знаннями щодо ризиків в Інтернеті та навичками безпечної поведінки в цифровому просторі. Через це зростають випадки небезпечної поведінки дітей під впливом соціальних мереж. Це загрожує життю та здоров’ю дітей.

Тому Міністерство освіти і науки розробило рекомендації для вчителів, керівників закладів освіти, батьків та їхніх дітей, які включають проведення додаткових профілактичних заходів закладами освіти серед дітей та інформування батьків. Найбільшої уваги щодо профілактики потребують підлітки у віці 12-17 років.

Дітям необхідно формувати навички безпечної поведінки в цифровому середовищі та здобувати знання щодо прав людей, електронної участі, збереження здоров’я під час роботи з цифровими пристроями, механізмів захисту прав, що порушуються в Інтернеті, а також способів отримати допомогу.

МОН рекомендує батькам говорити з дітьми про безпеку в Інтернеті, допомагати розвивати критичне мислення, корисно використовувати цифровий пристрій, нести відповідальність за певний вибір, встановлювати часові межі користування ґаджетами та контролювати додатки, ігри, вебсайти та соціальні мережі, якими користується дитина, та їх відповідність віку дитини, а також заохочувати користуватися цифровими пристроями в зонах видимості дорослих.

Міносвіти радить батькам будувати відкриті та довірливі стосунки з дитиною, бути уважними до ознак страху чи тривоги, зміни поведінки, режиму сну та апетиту дитини.

Читайте також:

Якщо дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства, експлуатації, вербування або маніпуляцій в Інтернеті, варто одразу звертатися до Нацполіції України та надіслати повідомлення про правопорушення до департаменту кіберполіції Нацполіції України.

Детальніше можна прочитати інформацію щодо безпеки дітей в Інтернеті на сайті mon.gov.ua.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button