Християнські новини

Делегація євангельських церков України провела зустрічі у Фінляндії

Українські церковні лідери зустрілися з політичними, релігійними та громадськими діячами Фінляндії.  Делегація Ради Євангельських Протестантських Церков України (РЄПЦУ) відвідала міста Гельсінкі та Тампере під час візиту, що тривав 10-12 жовтня, повідомляє сайт РЄПЦУ
У четвер, одразу по прибуттю, учасники делегації зустрілися в будівлі Фінського парламенту з керівництвом християнсько-демократичної партії, під час якої обговорили широкий спектр питань та спланували низку ініціатив.
Українські священнослужителі зустрілися також з керівництвом Євангельського Альянсу Фінляндії, обговоривши виклики, що стоять перед Церквами в цих країнах. Учасники зустрічі відмітили важливість спільних, узгоджених дій на всіх рівнях для захисту свободи віросповідання та активізацію духовного життя церковних громад через молитву та спільність.
РЄПЦУ
В п’ятницю делегація РЄПЦУ долучилася до святкових заходів з нагоди 100-ліття Місійної Ради Фінляндії, що проходили в Тампере, другому найбільшому місті країни. Рада об’єднує лідерів 33 деномінацій та організацій, що вже протягом століття є потужним місійним голосом по цілому світу. Семінар «Як Схід та Захід можуть разом служити недосягнутим та захищати переслідуваних», де члени української делегації були головними учасниками, виявив не тільки досвід, але й спільне бачення на майбутнє.

В суботу, перед поверненням до України делегація, зустрілася з фінськими медійниками в форматі прес-сніданку. Друковані видання, онлайн-платформи та телеканали готові бути голосом християн, які потерпають на окупованих територіях України, заради їх благополуччя.
До складу делегації входили:

  • Михайло Паночко, Головуючий у РЄПЦУ, старший єпископ УЦХВЄ;
  • Анатолій Гаврилюк, старший єпископ Центру Незалежних Харизматичних Церков України (повного Євангелія);
  • Анатолій Калюжний, голова Собору незалежних євангельських церков України;
  • Віктор Танцюра, голова Асоціації місіонерських церков євангельських християн України;
  • Сергій Мороз, заступник голови Всеукраїнського Союзу об’єднань євангельських християн-баптистів;
  • Володимир Велечук, заступник Президента Української Уніонної Конференції Церкви адвентистів сьомого дня;
  • Анатолій Козачок, перший заступник старшого єпископа УЦХВЄ;
  • Юрій Кулакевич, директор Департаменту зовнішніх та міжнародних зв’язків УЦХВЄ.

Візит відбувався з ініціативи Головуючого у Раді, старшого єпископа УЦХВЄ Михайла Паночка, який і очолював делегацію.

Джерело: Інститут релігійної свободи

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button