Варто замислитись

Дайте своїм дітям кращих героїв

Коли нещодавно поштою прийшла пара вживаних шльопанців, мій 4-річний син радісно повідомив, що на них зображені Людина-павук, Супермен, Залізна людина і Капітан Америка. Я здивовано подивився на нього. Звідки він знає імена цих персонажів? Деяких з них я навіть не знаю. Ми не дивилися цих фільмів, не читали цих книг, не купували цих іграшок. Коли я запитала його, звідки він дізнався про цих супергероїв, він знизав плечима і сказав: «Всі про них знають, мамо!».

І він не помилився. Фільми, комікси й одяг про супергероїв приносять мільярди доларів у всьому світі, рік за роком. Легко зрозуміти чому. Хороші хлопці, які перемагають поганих хлопців, і звичайні люди, які в результаті отримують надприродні навички та здібності − це послання, якого прагнуть наші серця, закладене в нас люблячим Творцем. Але якщо ми показуємо нашим дітям лише супергероїв із коміксів, ми втрачаємо чудову нагоду.

Благочестиві моделі

Рік тому, після розмови з подругою, яка виросла на місіонерських історіях, я вирішила познайомити з ними своїх дітей. Я купила кілька біографій місіонерів, які відповідали географії, яку мій старший син вивчав у тому році − для початку Єгипет і Китай. А потім, за обідом більшість днів на тиждень, я читала ці біографії вголос своїм дітям.

Біографії були книжками з розділами, і в них не було ілюстрацій. Мені було цікаво, як багато зрозуміє моя 4-річна дитина, але я зрозуміла, що коли я ставлю перед ними їжу, мої діти будуть слухати майже все, що я читаю.

Ми почали з життя Ліліан Трешер, самотньої американки, яка заснувала перший дитячий будинок в Єгипті. Я ніколи не чула про неї, але протягом двох місяців, коли ми читали її історію по 10 і 20 хвилин, Трешер стала одним з моїх найдорожчих героїв віри. З простотою і наполегливістю, які мене шокували, вона піклувалася про тисячі дітей, не маючи жодних власних грошей, і бачила, як покоління цих дітей слідували за Христом.

Протягом року ми читали біографії Хадсона Тейлора, Мері Слессор, Джорджа Мюллера, Емі Кармайкл, Пола Бранда та Вільяма Вілберфорса. Кожен і кожна з них має свою власну історію віри та вірності, але основне послання кожного з них було однаковим: Христос гідний і вартий будь-якої ціни, яку ми повинні заплатити.

Для моїх сучасних дітей з передмістя, які живуть відносно легким життям (і мають сучасних батьків з передмістя), вибір цих місіонерів був одночасно і викликом, і підбадьоренням (1 Сол. 5:11). Вони дали нам нові моделі для роздумів, коли ми думаємо про те, що вірність може означати в нашому власному житті − і що вона може мати вищу ціну, ніж ми часто очікуємо.

Бесіди, зосереджені на Євангелії

Багато чоловіків і жінок, які стали місіонерами, що змінили світ, мали не найкращий початок. Ліліан Трешер прямувала до роботи в діловому світі як художник. Хадсон Тейлор не цікавився Божими справами. Мері Слессор − бідна ірландська дівчина, яка працювала на млинах і мала батька-алкоголіка. Джордж Мюллер був невіруючим злодієм. Емі Кармайкл і Пол Бранд рано втратили своїх батьків.

Для одних найбільшою перешкодою була невіра. Для інших обставини, в яких вони опинилися, здавалися неможливими для подолання. Але коли ми читали їхні історії, суверенітет Бога був надзвичайно очевидним. Ми з дітьми проводили зв’язок між тим, що кожній людині довелося подолати, і тим, як Бог готував її до майбутнього. Ми говорили про те, що у Нього є плани для всіх них, навіть коли вони самі цього не бачили; ми бачили, як Бог може зробити добро навіть з найболючіших ситуацій. Ми дізналися, що вони не піддаються жалості до себе або гіркоті, і побачили, як це все змінило, коли вони навчилися довіряти Господу.

Подібні розмови, зосереджені на Євангелії, можуть виникати в повсякденному житті, і як батьки, ми повинні хапатися за можливості для глибоких роздумів, коли тільки можемо. Але крім Святого Письма, я не знайшов нічого більш цінного для послідовних, змістовних роздумів про те, як відповідати на життєві виклики, ніж читання про життя цих святих. Їхні історії допомагають мені «виховувати [своїх дітей] у Господньому навчанні» (Еф. 6:4) у дуже практичний спосіб.

Команда справжньої сили

Мій син, який дещо цікавився біографією Ліліан Трешер, з головою поринув у книгу Хадсона Тейлора. Він часто просив мене почитати ще щось із цієї історії ще довго після обіду. Одного разу перед сном він сказав мені: «Мамо, коли я виросту, я хочу стати місіонером в Єгипті й Китаї, як Ліліан і Хадсон».

Через кілька місяців, на середині біографії Джорджа Мюллера, ми прочитали про те, як його відвідав Хадсон Тейлор − і мій син миттєво втратив дар мови за обіднім столом.

Він закричав: «Що? Хадсон Тейлор і Джордж Мюллер разом?» Мій милий хлопчик впустив свій бутерброд і почав розмахувати кулаками так, ніби був готовий побігти на перегони або пробити стіну. «Ти жартуєш, мамо? Хадсон Тейлор і Джордж Мюллер були друзями?» У мого сина, якому не виповнилося і 5 років, на очах стояли сльози. Його переповнювало хвилювання, тому що двоє найнеймовірніших людей, про яких він коли-небудь чув, − які прожили дико різні життя − зустрілися і молилися разом. Це була зустріч світів, ніби Супермен і Людина-павук раптом об’єдналися, щоб стати потужною командою.

Читайте також:

Але це було навіть краще. Тому що мій син дізнався, що два його героя − люди віри − об’єдналися сильніше, ніж будь-які супергерої: вони підтримували й заохочували один одного в євангельській роботі. Хоча часто вони були на відстані півсвіту один від одного, вони були єдині в дусі. Вони були партнерами в Євангелії, товаришами в посланні Христа.

Чи стане мій син місіонером в іншій країні? Я не знаю. Але я знаю, що ці історії формують його серце, і він бачить в цих чоловіках і жінках відданість Христу, яка гідна наслідування і похвали.

Автор: Енн Свінделл

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Джерело
thegospelcoalition.org

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button