війна

Розслідування Associated Press доводить загибель 600 людей у театрі Маріуполя

Близько 600 мирних жителів загинуло унаслідок авіаудару російської авіації по Драматичному театру в Маріуполі 16 березня. Про це йдеться у розслідуванні Associated Press.

Джерело: ukrinform

Серед усіх жахів, що розгорнулися під час війни в Україні, бомбардування Росією Донецького академічного обласного драматичного театру в Маріуполі 16 березня виділяється, як найвідоміша на сьогодні атака проти мирних жителів.

Розслідування Associated Press виявило докази того, що напад насправді був набагато більш смертоносним, ніж передбачалося, внаслідок чого загинуло близько 600 людей усередині та зовні будівлі. Це майже вдвічі більше, ніж зазначено досі, і багато людей, що вижили, кажуть, що насправді число ще більше.

Розслідування AP відтворило хронологію подій, що відбулися того дня всередині театру на основі розповідей 23 рятувальників, що вижили, і людей, які добре знайомі з цією ситуацією.

AP також реконструювало 3D-модель будівлі, використавши два комплекти поверхових планів театру, фотографії та відео, зроблені всередині до, під час та після того дня, а також відгуки експертів, які перевірили методологію.

Усі очевидці кажуть, що на польовій кухні біля будинку було щонайменше 100 людей – і ніхто не вижив. Вони також повідомили, що кімнати та коридори всередині будівлі були переповнені, приблизно одна людина на кожні три квадратні метри.

Багато хто з тих, хто вижив, підрахували, що під час авіаудару всередині було близько 1000 людей, але ніхто не бачив, щоб врятувалися понад 200 осіб. Вцілілі здебільшого виходили через головний вихід або один бічний вхід; інша сторона та задня частина театру були зруйновані.

Також розслідування спростовує твердження Росії про те, що театр був українською військовою базою, адже ніхто зі свідків не бачив ні українських військових, ні те, як вони діяли всередині будівлі. І ніхто не сумнівається, що театр був знищений атакою російської авіації, націленої саме на цивільний об’єкт, театр, який був найбільшим у місті бомбосховищем і де перебували діти, повідомляє агентство.

Як повідомлялося раніше, в Маріупольській міськраді заявили, що в Маріупольському драмтеатрі загинули 300 мирних жителів.

Також російська агресія спричинила жахливу гуманітарну катастрофу в Маріуполі. Окупанти бомбардують беззбройних мешканців та блокують гуманітарну допомогу.

Читайте також: 

16 березня в Маріуполі в результаті ворожих бомбардувань було знищено Драматичний театр і будівля басейну «Нептун». Від постійних обстрілів у цих місцях ховалися сотні людей, переважно жінки, діти та люди похилого віку. Не зважаючи на безперервні обстріли, розбір уламків тривав, оскільки бомбосховище під театром витримало ворожий авіаудар.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button