Світ

У Франції побоюються, що Нотр-Дам перетворять на «політкоректний Діснейленд»

Експерти розкритикували проєкт реставрації інтер’єрів Собору Паризької Богоматері, який підготувало католицьке духовенство.

Джерело: spzh.news

Знаменитий Нотр-Дам-де-Парі у Франції, який відновлюють після пожежі 2019 року, хочуть перетворити на «політкоректний Діснейленд». Подібні побоювання висловлюють експерти, які ознайомилися із проєктом внутрішньої розбудови собору, пише The Art Newspaper.

Йдеться про проєкт, який представив священник Нотр Дама Жіль Друен. Раніше він розповів, що паризький архієпископ РКЦ Мішель Опеті доручив йому «оновити внутрішній простір» собору.

Так, наприклад, Друен пропонує прокласти вздовж бічних капел світлозвуковий маршрут, який представить відвідувачам «плідний діалог із сучасним мистецтвом», встановити «мобільні лави», що світяться, зрушити вівтарі в капелах, залишити лише чотири сповідальні тощо. Він пояснив, що Нотр-Дам «не був пристосований до великого потоку туристів», який багаторазово зріс після пожежі, і люди «приходять сюди з різних причин, і здебільшого це люди з нехристиянських або постхристиянських культур». Тому в капелах, яким можна дати нові назви на честь Азії, Африки тощо, слід запропонувати «різноманітну програму», наприклад, світлові проєкції цитат з Біблії різними мовами, у тому числі китайською.

«Собор Паризької Богоматері перетворюють на Діснейленд, – заявив паризький архітектор та автор книг про сакральну архітектуру XIX століття Моріс Кюло. – Спочатку ми відновлюємо собор та його шпиль, використовуючи такі автентичні матеріали, як камінь, дерево та свинець, а потім влаштовуємо всередині парк атракціонів для туристів. Чому дизайн не довірили тим самим архітекторам, щоб зберегти однаковість фасаду та внутрішнього оздоблення? Як може священник одноосібно вибирати майбутній декор інтер’єру в соборі, який є загальною спадщиною людства і відновлюється за фінансової підтримки, що надходить з усього світу?».

Архітектори, історики, філософи та інші фахівці нещадно критикують проєкт і називають його «новою загрозою Нотр-Даму», вважаючи, що після такої реконструкції собор назавжди втратить свою автентичність. У британській газеті The Telegraph також засудили проєкт, назвавши його «політкоректним Діснейлендом» та «експериментальним шоу-румом».

9 грудня, повідомляє CNews, Комісія з національної спадщини та архітектури Франції схвалила проєкт внутрішньої розбудови собору Нотр-Дам-де-Парі, який представило їм католицьке духовенство.

Схожі статті

Читайте також:

Пожежа в Соборі Паризької Богоматері розпочалася увечері 15 квітня 2019 року. При цьому найбільше постраждав екстер’єр: дах та шпиль XIX століття, які збираються відновити у первісному вигляді. Інтер’єри та капели хочуть переробити та «осучаснити».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 2-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button