Блог Миколи Романюка

Чому дошлюбний секс аморальний?

У свіжій статті української редакції ББС  йде мова про свіже опитування щодо того, «Де в Україні найбільше підтримують дошлюбний секс». Так от, «дві третини українців вважають, що сексуальні стосунки до шлюбу – це нормально. Кожен п’ятий з цим не погоджується».
Проста статистика, попри всю її неточність, виказує, що сексуальна революція в Україні, на відміну від економічної, догнала Захід. Дві треті українців — за аморальність (стільки ж приблизно вважає себе християнами). Чому дошлюбний секс аморальний? Тому що Бог задумав його для шлюбу, який поєднує одного чоловіка і одну жінку на все їхнє життя. Прочитайте у Біблії, що Бог думає про секс: Єв. Матвія 5,27-32; Лист Павла Ефесянам 5,1-3; Лист перший Павла Солунянам 4,1-8; Лист до євреїв 13:4; Приповістки 5,7-22.
«Бог проти насолоди» — скаже 2/3 українців, – нехай ріка чуттєвої любові розливається. «Бог за найвищу насолоду» — говорить Біблія, вводячи цю ріку в береги шлюбу, без яких вона здібна багато що пошкодити на своєму шляху (не лише фізичне і емоційне здоров’я, але й покалічені долі, рабство залежності, ментальне і фізичне насильство, відкритість і вразливість до інших болючих залежностей).

Що ця статистика означає для церкви?

По-переше, що загальний вплив християнських конфесій насправді не такий уже і значний. І свідоцтво сповідуючих християн не особливо впливове. Як сіль, ми не сильно відчутні, як світло – надійно закриті у стінах культових споруд.
По-друге, не маючи реальної статистики щодо поглядів активних відвідувачів церков, особливо молоді, нам не варто обманювати себе, що у нас все добре і це їх не стосується. Тому пастори, проповідники, душеопікуни і молодіжні лідери мають звернути особливу увагу на ясне і обґрунтоване навчання, проповідування і допомогу молоді (хоча важливо усім нагадувати) ясне біблійне вчення щодо сексу і шлюбу. На превеликий жаль, чимало християн не мають ясного і обґрунтованого знання Біблії. А ті, що мають, зачасту просто не готові дослухатися.
По-третє, неймовірно важливо допомогти і спорядити молодих людей (і кожного християнина) біблійними істинами і прикладами щодо боротьби з пожадливістю, навчити протистояти масовій культурі. А тут ми зіштовхуємося з браком підготовлених і освічених пасторів і душеопікунів, які готові надати якісну допомогу.
По-четверте, серед різноманітних активностей і служінь багатьох євангельських церков, особливо важливо розвивати душеопікунство і готувати душеопікунів, які будуть готові з усією свідомістю і посвятою проникатися гострими актуальними проблемами людей також у сфері сім’ї, стосунків, фінансів, сексуальності та допомагати заплутаним відвідувачам розуміти свою ситуацію і бачити яксний біблійний орієнтир як вибратися з будь-якої ситуації.

Більше про дошлюбний секс:

По-п’яте, церкві важливо як найсерйозніше усвідомити виклики часу у сфері сім’ї, сформулювати ясні, Біблійно вивірені істини і всіма допустимими способами поширювати їх, починаючи з дітей і підлітків, а далі молоді, родинам і навіть серед людей похилого віку (саме вони часто є носіями нездорового богослов’я). Таке поширення має виходити за межі культових споруд наскільки церкві вистачить можливостей і творчості. Звичайно, церковне служіння в поширені істини без добрих справ не мислиме – в це проголошення істини вартує включити різні способи практичної допомоги тим, хто в потребі.

Реальність така, що ряд церков (завдяки своїм служителям) сховаються як і раніше у затишних чи не дуже стінах своїх Домів молитви. З кафедри далі будуть лунати гнівні проповіді про гнилизну суспільтва, аморальну розпущеність молоді, і, ймовірно, про скорий кінець світу. І якщо одних остання реальність піджене до активнішого благовістя і збільшення зусиль задля поширення проповіді про Ісуса по містах і селах, то інші займуться приватним ’освяченням’, вимірюючи довжину одягу і ширину покривала, бо і так скоро кінець. А наш час, як і будь який раніше, потребує Доброї новини про джерело нейбільшоїсили любові та мудрості завдяки вірі і слідуванню за Учителем і Спасителем Ісусом.

Микола Романюк

 

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Микола Романюк

Микола Романюк, 45 років, одружений, троє дітей. Вивчав німецьку в Дрогобичі, богослов’я в Одесі. Викладаю у семінаріях та на семінарах, старший пастор в Ірпінській біблійній церкві. Відчуваю своє покликання у тому, щоб пізнаючи Бога і служіння Його людям, допомагати в цьому іншим.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button