УкраїнаХристиянські новини

Булерів можуть брати на облік в органах нацполіції

21 серпня 2020 року набрав чинності наказ Міністерства внутрішніх справ №488, що вносить зміни до Інструкції з організації роботи підрозділів ювенальної превенції Національної поліції України з дітьми, що скоїли правопорушення, зокрема булінг. Людину, яка вчинила булінг (цькування) щодо іншого учня в школі, можуть поставити на облік в органах нацполіції. Повідомляє юрист Громадянського руху «Всі разом!» Дібрівна Елеонора з посиланням на сторінку у Facebook освітнього омбудсмена Сергія Горбачова.
Цей Наказ було погоджено т. в. о. Міністра освіти та науки України Шкарлетом С., Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Денисовою Л., міністром соціальної політики Лазебною М., а також Головою Національної поліції України Клименком І.
Відповідно до ст. 173-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУАП) «булінг (цькування) – це діяння учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи або такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров’ю потерпілого».

Тому підстава для обліку в органах нацполіції  для цього є копія постанови суду про притягнення дитини до відповідальності. Якщо є така копія постанови суду, поліціянт виносить постанову про те, що дитина береться на профілактичний облік та заводить відповідну справу. Так, дитину поставлять на облік, записуватимуть про неї всі актуальні дані, що входять до єдиної інформаційної системи МВС та проводитимуть профілактичну роботу.
За словами Горбачова, профілактичний облік дітей – це комплекс заходів із взяття на облік, наповнення та підтримання в актуальному стані баз даних, що входять до єдиної інформаційної системи МВС, з даними дітей, із якими здійснюється профілактична робота.
Сергій Горбачов вважає, що головним завданням ювенальної превенції є запобігання вчиненню правопорушень неповнолітніми та негативних явищ у дитячому середовищі.
Тобто, відповідно до слів освітнього омбудсмена, метою такого обліку є не захист прав дитини, а підтримання в актуальному стані баз МВС.

Як це працює у контексті роботи нацполіції?

Як вже йшлося вище підставою для постановки дитини на облік є копія постанови суду про притягнення дитини або її батьків до адміністративної відповідальності за статтею 173-4 (про відповідальність за цькування учасника освітнього процесу) Кодексу України про адміністративні правопорушення (пункт 2,3, підпункт 7, розділ 3 Інструкції).
Далі поліціянт підрозділу ювенальної превенції у триденний строк виносить постанову про те, що дитина береться на профілактичний облік та заводить обліково-профілактичну справу (пункт 4, розділ 3 Інструкції). Під час профілактичної роботи з дітьми, взятими на облік, поліціянти ювенальної превенції:
– проводять ознайомлювальні, попереджувальні та виховні бесіди з дитиною за місцем проживання або навчання не рідше одного разу на місяць;
– проводять ознайомлювальні, попереджувальні бесіди з батьками дитини, її законними представниками, членами сім’ї, щоб усунути причини та умови, які спонукали дитину вчинити адміністративне правопорушення;
– складають план заходів з індивідуальної профілактики на основі вивчення матеріалів характеристик та індивідуально-психологічних особливостей дитини;
– відвідують дитину за місцем проживання, щоби з’ясувати її умови проживання, а також чинники, які можуть негативно на неї впливати й спонукати до вчинення адміністративних правопорушень;
– вживають інші профілактичні заходи, передбачені законодавством України (пункт 1, розділу 3 Інструкції роботи ювенальної поліції).
Дитину знімають з обліку, якщо вона не вчиняла булінг повторно впродовж року.
Взагалі в Україні ввели штрафи за булінг у школах та дитсадках ще у 2018 році, коли вступив у дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)». За цькування неповнолітнього передбачено штраф у розмірі від 850 грн до 1700 грн або громадські роботи від 20 до 40 годин. За такі ж дії, які вчинить група осіб або одна особа повторно впродовж року – штраф від 1700 грн до 3400 грн або громадські роботи від 40 до 60 годин. За булінг, вчинений малолітніми або неповнолітніми особами віком від 14 до 16 років, відповідають батьки кривдника.
Детальну інформацію статті можна прочитати, перейшовши за посиланням:
https://vsirazom.ua/cabinet/aktivnix-xlopchikiv-xochut-vzyati-na-oblik-i-nadiliti-tavrom-buler/
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button