Україна

Чи планують повертатися українські біженці з Польщі? Опитування

Згідно з опитуванням міжнародного агентства з працевлаштування Gremi Personal, лише 20 % українських біженців планують повернутися з Польщі до зими. Компанія провела опитування серед 1440 українців напередодні 1 вересня.

Джерело: epravda

Результати опитування показали, що лише 22,2 % респондентів мають намір поїхати додому в найближчі 3 місяці, а 35 % збираються залишитися в Польщі щонайменше на рік.

Щойно закінчиться війна 25,6 % українців планує повернутися, а 17 % − ні.

Зокрема, дані ЮНІСЕФ підтверджують загальні настрої громадян України за кордоном — близько 53 % батьків планують віддати дітей до польських шкіл, що свідчить про їхній намір залишатися з дітьми в Польщі щонайменше пів року.

«Ми прогнозуємо, що більша частина українців повернеться на Батьківщину, як тільки мине небезпека. Однак значна частина громадян залишиться за кордоном по ряду суб’єктивних факторів — втрата житла, низький рівень оплати праці, кращі умови проживання та звісно через відсутність ризиків для життя», — пояснила директорка департаменту рекрутації агентства Gremi Personal Анна Джоболда.

Вона також додала, що найпесимістичніші прогнози щодо опалювального сезону спонукають українців зимувати в Польщі. У деяких регіонах України люди ризикують не лише залишитися взимку без тепла чи води (через пошкодження інфраструктури обстрілами), а й отримати рахунки, які вкрай важко виплачувати.

Водночас через війну в Україні суттєво зменшилася кількість робочих місць, а в Польщі ситуація зворотна – попит на працівників тільки зростає, що також зумовлює зростання зарплат.

Читайте також: 

Свободу вважають однією з головних цінностей понад 90 % українців

Середня зарплата за робітничими спеціальностями, якими в основному займаються українці в Польщі, становить 28-32 тис. грн на місяць (3500-4000 злотих). Це також мотивує українців покращувати власну економічну ситуацію за межами України.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button