Світ

У Китаї зафіксовано найнижчий рівень народжуваності з 1960 року

Попри значні зусилля уряду щодо стимулювання зростання населення та запобігання демографічній катастрофі, рівень народжуваності в Китаї впав до найнижчого рівня за останні шість десятиліть, і у 2021 році кількість народжених ледве перевищила кількість померлих.

Джерело: republicworld

За даними національного бюро статистики, 2021 року в Китаї народиться 10,62 мільйона дітей, що становить 7,52 на тисячу осіб. За той же період померло 10,14 млн осіб, коефіцієнт смертності склав 7,18 на тисячу осіб, внаслідок чого приріст населення склав лише 0,34 на тисячу осіб.

Темпи зростання знаходяться на найнижчому рівні з 1960 року, і це підтверджує результати перепису населення, що проводився раз на десять років у травні минулого року, який показав, що середньорічний приріст населення склав 0,53 %, у порівнянні з 0,57 % у період з 2000 до 2010 року. Як і більшість країн Східної Азії, Китай також переживає демографічну кризу: падіння народжуваності, негативний приріст населення та старіння населення. Згідно з останніми даними, частка населення старше 60 років у Китаї збільшиться з 18,7 % у 2020 році до 18,9 % у 2021 році.

Темпи старіння населення швидше, ніж очікувалося

Живей Чжан, головний економіст Pinpoint Asset Management, заявив, що демографічна проблема добре відома, але темпи старіння населення, безумовно, вищі, ніж очікувалося. «Це вказує на те, що загальна чисельність населення Китаю, можливо, досягне свого піку у 2021 році. Це також свідчить, що потенційне зростання Китаю знижується швидше, ніж очікувалося», − заявив він, як повідомляє The Guardian. Для боротьби зі скороченням населення Китай запланував значні реформи, включаючи підвищення пенсійного віку. Політика трьох дітей прийшла на зміну політиці двох дітей, яка була введена у 2016 році та призвела до невеликого зростання народжуваності, яка потім знову знизилася.

Читайте також:

До 2100 року чисельність населення України може зменшитися більш ніш ніж удвічі

Китай зобов’язується забезпечити покращений доступ до догляду за дітьми та декретним відпусткам

Небажання молодих китайців заводити дітей зазвичай пояснюється високими витратами на проживання, пізніми шлюбами та відсутністю соціальної мобільності. У відповідь на це Пекін запровадив заборону на дороге приватне навчання, пообіцявши покращити доступ до догляду за дітьми та декретної відпустки. Професор Ван Фен, експерт з азійської демографії з Каліфорнійського університету в Ірвайні, сказав, що статистика доводить, що основні проблеми глибші, ніж припускають політики, як пише The Guardian. Слід зазначити, що економіка Китаю також може бути під загрозою: статистика ВВП, опублікована разом з оцінками чисельності населення, вказує на різкий спад у другій половині 2021 року.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 4-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button