Медіа новини

Чат-бот «Дитина не сама»: в Україні запустили проєкт для допомоги дітям

Як допомогти дітям у повномасштабній війні? Заради цього в Україні створили чат-бот «Дитина не сама». Він ділиться детальними інструкціями, як поводитись в тій чи іншій ситуації, аби допомогти дітям.

Джерело: pravda.com.ua

Проєкт створений спільно з ЮНІСЕФ та Міністерством соціальної політики.

В описі чат-боту вказано, що війна може розлучати батьків і дітей, ставити сім’ї у кризові ситуації, тому організатори проєкту роблять все, щоб допомогти.

Посилання на чат-бот можна знайти тут.

Як користуватись чат-ботом?

Зазначається, що у меню можна обрати шість пунктів, які надають інструкцію, як поводитись в тій чи іншій складній ситуації. Ось деякі з них:

Прихищу дитину

Функція допомагає тимчасово прихистити дитину завдяки формі тимчасового влаштування – безкоштовної форми прихистку дитини. Також користувачу необхідно залишити заявку, вказавши персональні дані та контакти. Як тільки з’явиться дитина, що потребуватиме прихистку, вам зателефонують від служби у справах дітей.

Дитина загубилась

Якщо ваша дитина загубилась, то відповідна функція надасть поради як діяти. Якщо ви знаходитесь в Україні, зателефонуйте 102, повідомте найближче відділення поліції чи зверніться до представників місцевої влади. Якщо дитина загубилась з-за кордону – необхідно зателефонувати на гарячу лінію 116 000.

Знайшов дитину

Як потрібно діяти, якщо ви бачите чи знайшли самотню дитину:

  • переконайтеся, що дитина дійсно без супроводу, розпитайте людей поруч;
  • запитайте в дитини, як її звати й звідки вона;
  • дізнайтесь, коли востаннє вона бачила маму/тата чи іншого дорослого, який був із нею;
  • не залишайте дитину на самоті. Відведіть дитину в тепле і безпечне місце, де є інші дорослі, і поруч із місцем, де знайшли її;
  • зателефонуйте 102, повідомте найближче відділення поліції або зверніться до представників місцевої влади.

Для іноземців/ For foreignes

Можна залишити заявку, якщо вам відомі міжнародні організації, які готові прихистити українських дітей.

Гаряча лінія

У чат-боті можна знайти контакти гарячої лінії підтримки дітей, сімей та соціальних працівників, якщо ви маєте інші запитання пов’язані з дітьми:

Київстар:

  • +380675679845
  • +380969905450

Lifecell:

  • +380636614252
  • +380633994592

Vodafonе:

  • +380953271521

Нагадаємо, що від початку повномасштабної війни Росії проти в Україні загинули 38 дітей і постраждала 71 дитина. Це дані станом на 6 березня 12 годину. Однак цифри не є остаточними, бо «наразі неможливо» встановити точну інформацію про кількість убитих і поранених жителів Маріуполя, Донецької області та Ірпеня на Київщині. Повідомила Денісова, уповноважена Верховної Ради з прав людини.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button