Чат-бот «Дитина не сама»: в Україні запустили проєкт для допомоги дітям

Як допомогти дітям у повномасштабній війні? Заради цього в Україні створили чат-бот «Дитина не сама». Він ділиться детальними інструкціями, як поводитись в тій чи іншій ситуації, аби допомогти дітям.
Джерело: pravda.com.ua
Проєкт створений спільно з ЮНІСЕФ та Міністерством соціальної політики.
В описі чат-боту вказано, що війна може розлучати батьків і дітей, ставити сім’ї у кризові ситуації, тому організатори проєкту роблять все, щоб допомогти.
Посилання на чат-бот можна знайти тут.
Як користуватись чат-ботом?
Зазначається, що у меню можна обрати шість пунктів, які надають інструкцію, як поводитись в тій чи іншій складній ситуації. Ось деякі з них:
Прихищу дитину
Функція допомагає тимчасово прихистити дитину завдяки формі тимчасового влаштування – безкоштовної форми прихистку дитини. Також користувачу необхідно залишити заявку, вказавши персональні дані та контакти. Як тільки з’явиться дитина, що потребуватиме прихистку, вам зателефонують від служби у справах дітей.
Дитина загубилась
Якщо ваша дитина загубилась, то відповідна функція надасть поради як діяти. Якщо ви знаходитесь в Україні, зателефонуйте 102, повідомте найближче відділення поліції чи зверніться до представників місцевої влади. Якщо дитина загубилась з-за кордону – необхідно зателефонувати на гарячу лінію 116 000.
Знайшов дитину
Як потрібно діяти, якщо ви бачите чи знайшли самотню дитину:
- переконайтеся, що дитина дійсно без супроводу, розпитайте людей поруч;
- запитайте в дитини, як її звати й звідки вона;
- дізнайтесь, коли востаннє вона бачила маму/тата чи іншого дорослого, який був із нею;
- не залишайте дитину на самоті. Відведіть дитину в тепле і безпечне місце, де є інші дорослі, і поруч із місцем, де знайшли її;
- зателефонуйте 102, повідомте найближче відділення поліції або зверніться до представників місцевої влади.
Для іноземців/ For foreignes
Можна залишити заявку, якщо вам відомі міжнародні організації, які готові прихистити українських дітей.
Гаряча лінія
У чат-боті можна знайти контакти гарячої лінії підтримки дітей, сімей та соціальних працівників, якщо ви маєте інші запитання пов’язані з дітьми:
Київстар:
- +380675679845
- +380969905450
Lifecell:
- +380636614252
- +380633994592
Vodafonе:
- +380953271521
Нагадаємо, що від початку повномасштабної війни Росії проти в Україні загинули 38 дітей і постраждала 71 дитина. Це дані станом на 6 березня 12 годину. Однак цифри не є остаточними, бо «наразі неможливо» встановити точну інформацію про кількість убитих і поранених жителів Маріуполя, Донецької області та Ірпеня на Київщині. Повідомила Денісова, уповноважена Верховної Ради з прав людини.