РелігіяХристиянські новини

Бути вдячними за все: свято Жнив у церкві «Христос є відповідь»

4 жовтня церква «Христос є відповідь» (м. Рівне) зібралася на святкування Дня Подяки, або свята Жнив. Це свято щорічно відзначають тисячі євангельських церков по всьому світу.

«Мені є за що дякувати Богові: перш за все, за своїх дітей, за сім’ю, за їжу, за будинок, в якому я живу, за всі блага, які Господь нам дав. Дякую Йому!» – Оксана Осташук, менеджер з персоналу, м. Рівне.

У цей день церква дякувала Богові за благословення, які Він посилав минулого року, і мова йде не тільки про повсякденні матеріальні дари, але і про духовні. До свята готувалися дружньо, всією церквою: одні прикрашали сцену, інші готували програму служіння, треті накривали столи з частуваннями для гостей. У служінні брали участь діти-учні недільної школи; гості свята слухали гру на скрипці, спів під бандуру і, звичайно ж, проповідь Слова Божого.

«Дякую Богові за всі плоди, які у нас є, обов’язково за маму і тата, за моїх сестричок, братиків і рідних!» – Тимур Харчук, 6 років, м Рівне.

Пастор Тарас Сень пояснив, що свято Жнив християни традиційно святкують восени, коли зібрано врожай. Члени помісної церкви приносять вирощені овочі та фрукти в Дім молитви, підносять слова подяки Господу за Його турботу і дари у вигляді рясних плодів. Але є у свята Врожаю і друге значення – духовне. Жнива в Біблії – час підбиття підсумків женцем – Ісусом Христом, коли «…і перечистить Свій тік: пшеницю Свою Він збере до засіків, а полову попалить в огні невгасимім» (Матф. 3:11-12).

«Хочу подякувати Богові за 2020 рік, непростий рік, тому що під час карантину були обмежені наші можливості. Але церква жила і функціонувала – ми допомагали нужденним, проводили табори відпочинку в Карпатах, роздавали християнську літературу і поширювали Євангеліє в Інтернеті. Сьогодні Бог дав нам зібрання, під час якого відчувається Божа благодать. Найголовніше, що Боже Слово діє в серцях людей і вони замислюються над своїм життям», – Тарас Сень, пастор церкви «Христос є відповідь».

Свято Жнив нагадує, що подяка і хвала – сильна зброя, що дана християнам. У моменти духовного тиску і труднощів потрібно більше славити Бога, наповнятися Духом Святим, більше молитися. Тоді Бог буде відповідати на прохання і змінювати ситуацію, давати сили для подолання всіх проблем і перешкод. Християни знають, що хвала і подяка привертають увагу Бога, а нарікання – віддаляють від Нього. Важливо принести Богу плоди, і перший плід – справжнє покаяння, а далі потрібно реалізовувати свої дари, можливості і віддавати час служінню Богу.

Втіха для кожного в тому, що Бог ніколи не залишає своїх дітей без чітких інструкцій, про це свідчать історії Адама і Мойсея, коли Бог дав їм заповіді, тобто керівництво до життя. Нас Бог також вчить і підбадьорює, важливо тільки прислухатися до Його настанов і чітко дотримуватися їх.

Уроки, які витягли слухачі з проповідей, почутих на святі Жнив:

Подяка і хвала – сильна зброя в руках християн. Бог живе серед хвали: «Та Ти Святий, пробуваєш на хвалах ізраїлевих!» (Пс. 21:4). Будь-яку справу, навіть найважчу, що здається нездійсненою для людини, може виконати Бог: «…Неможливе людям можливе для Бога!» (Луки 18:27). Також важливо пам’ятати, що нарікання і невдоволення відштовхують людину від Бога і віддаляють від Нього.

Людина живе на землі, щоб принести Богу плід. Для цього потрібно покаятися і служити Йому, використовуючи свої дари. «…учиніть гідний плід покаяння…» (Матф. 3:8).

Богом встановлений закон сіяння і жнив, який діє в різних сферах нашого життя. «…що тільки людина посіє, те саме й пожне!» (Гал.6:7), «А до цього кажу: Хто скупо сіє, той скупо й жатиме, а хто сіє щедро, той щедро й жатиме!» (2 Кор. 9:6).

Потрібно молитися за своїх дітей, невіруючих родичів і знайомих, оскільки сатана сіє зло різними способами, намагаючись відвести людей від Бога.

В кінці століть настануть Жнива: «…жнива кінець віку…» (Мф. 13:39), тоді Ісус очистить і збере пшеницю Свою, а полову спалить. Тому кожен має задуматися, що з ним буде і де він опиниться під час Жнив Господніх – серед пшениці чи серед соломи?

Віра в Ісуса, послух Божому Слову – ось що надає нам значущість на Божих вагах і робить гідними вічного життя.

[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button