Актуальне

Битва нашого розуму

Ви колись боролися зі своїми думками? Тут кожен має підняти руку. Писання свідчить, що з часів Едемського саду за наш розум йде безперервна війна.

«Чи Бог наказав…?» (Буття 3:1) – і ми чуємо слова Сатани, звернені до Єви. У книзі Буття 3 показується нам, наскільки винахідливим може бути диявол. Він змусив Єву сумніватися, атакуючи її думки. Єва боролася зі своїми сумнівами попри ідеальне оточення, ідеальну історію, ідеального чоловіка та ідеальні стосунки з Богом. Наскільки простіше нашим розумам вплутатися у боротьбу із сумнівами, перебуваючи у зламаному світі!

Наші думки такі важливі, що існує цілий розділ психології, пов’язаний з управлінням думками під назвою «когнітивна психологія». Цей розділ психології передбачає, що наше мислення формується під впливом ключових переконань (того, що ми думаємо про себе), а наші ключові переконання сформовані за допомогою взаємостосунків з іншими людьми та взаємовідносин з навколишнім середовищем. Схоже на те, чого вчить Писання?

Писання вчить про те, що наше середовище, стосунки та наше серце (те, у що ми віримо) сформовані за образом і подобою Бога (до гріхопадіння) та образу Адама (після гріхопадіння); і ми в стані боротьби через Адама. Життя у зламаному світі з гріховною природою означає ведення війни у ​​нашому серці та у розумі. Ми маємо боротися за наш розум і серце, і це нелегко. Це означає воювати проти духовних сил, гріховної натури, сатанинської брехні та спотворених повідомлень від інших людей та довкілля. Як це зробити? Як кинути своєму мисленню виклик і полонити наші думки? Ось кілька порад:

  1. Почніть з молитви та звернення до Бога

«Ні про що не турбуйтесь, а в усьому нехай виявляються Богові ваші бажання молитвою й проханням з подякою. І мир Божий, що вищий від усякого розуму, хай береже серця ваші та ваші думки у Христі Ісусі» (До Филип’ян 4:6-7).

У цьому уривку йдеться про те, що «в усьому нехай виявляються Богові ваші бажання молитвою й проханням з подякою» і що Він «хай береже серця ваші та ваші думки». Бог уже знає наші думки та наші серця. Він знає нас краще, ніж ми знаємо себе (Пс. 139). Він хоче, щоб ми прийшли до Нього з нашою боротьбою. Тому почніть з молитви і просіть Бога допомогти розібратися з вашими думками та вашим серцем.

  1. Зупиніть битву ще до її початку

«Наостанку, браття, що тільки правдиве, що тільки чесне, що тільки праведне, що тільки чисте, що тільки любе, що тільки гідне хвали, коли яка чеснота, коли яка похвала, думайте про це!» (Филип’ян 4:8).

Зв’язок серця та розуму діє циклічно, де одне живить інше. Те, що ми думаємо, приходить з нашого серця, але те, що ми вибираємо, на чому фокусуємося або в чому перебуваємо, також впливає на серце і переконання. Нам треба приймати здорову та духовну «їжу». З мудрістю будуйте свій навколишній світ: обирайте друзів, розваги, новини, ЗМІ, які славлять Бога.

  1. Слідуйте за Христом

«Думайте про те, що вгорі, а не про те, що на землі» (до Колоссян 3:2).

Слідування за Христом через читання Його Слова і духовних дисциплін дозволяє нам пізнати істину. Знання Божої істини важливо для того, щоб вести битву в розумі та серці. Ми не зможемо розпізнати брехню, якщо не знаємо правди.

  1. Активно відчувайте своє мислення

Писання дуже ясно говорить про те, що ми залучені до духовної боротьби (до Ефесяна 6:12). Перебувати у стані війни означає бути активними учасниками бою з ворогом. В цьому випадку ми повинні невтомно боротися проти брехні, фальшивих припущень та негативного мислення. Один з інструментів, який ми можемо використати у битві нашого розуму – журнал думок. Цей метод широко використовується у когнітивній психології. Я адаптувала його, додавши запитання для послідовників Ісуса.

Адаптований журнал думок:

  • Що я думаю та відчуваю?
  • Які факти підтверджують цю думку?
  • Які докази суперечать цій думці?
  • Що говорить Біблія з цього приводу?
  • Хто такий Бог? (характеристики – зробіть список для довідки).
  • Хто я у Христі? (характеристики – зробіть список для довідки).
  • Якій брехні я повірив?
  • Ґрунтуючись на зібраній інформації, яка думка найправдивіша і найздоровіша?
  • Що я відчуваю завдяки цій думці?
  1. Дослідіть об’єкт поклоніння

Біблія ясно говорить про те, що наші серця та розум взаємопов’язані.

«Як лице до лиця у воді, так серце людини до серця людини» (Приповісті 27:19).

«…А вони [учні] здивувалися дуже в собі, бо не зрозуміли чуда про хліби, бо серце їхнє було затверділе» (Євангеліє від Марка 6:51-52).

«Відчувши ж Ісус думки їхні, промовив у відповідь їм: Що міркуєте ви в серцях ваших?» (Євангеліє від Луки 5:22).

Те, що ми хвалимо, впливає на наші думки та серце. Ми не можемо «вимкнути режим» хвали. Ми просто повинні вибрати те, що прославлятимемо. Іноді ми боремося з нашими думками, оскільки обрали брехню (ідола) для поклоніння. Тому, якщо у вашому серці та думках йде війна, почніть досліджувати об’єкт свого поклоніння.

  1. Шукайте підтримку

Сатані подобається тримати вас в ізоляції у думках. Він навіть брехатиме вам про ваше мислення. Може ви знайомі з такими думками:

  • «Ніхто більше так не думає»;
  • «Якби люди дізналися про ці мої думки, вони б не захотіли зі мною спілкуватися»;
  • «Я жахлива людина, якщо борюся з цією думкою».

Не вірте цьому! Один з найкращих способів вести війну у вашому розумі – знайти надійну людину, щоб поділитися своєю проблемою. Це може бути довірена особа, пастор, християнський консультант. Бог створив нас для спілкування один з одним, щоб ми могли допомагати «нести тягарі один одного» (до Галатів 6:2).

У вашому розумі йде битва? Ви не самотні. Я молюся, щоб ці практичні кроки допомогли вам у битві за серце та розум. Продовжуйте боротися за те, щоб змінюватися відновою вашого розуму (до Римлян 12:2) завдяки досконалому подвигу Ісуса.

Автор: Сара Райнер

Джерело: ieshua.org з посиланням на churchanswers.com

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button