Новини суспільства

Українці масово залишають Естонію: біженці переїжджають або повертаються додому

Кількість українців в Естонія суттєво скоротилася — частина біженців повертається в Україну, інші переїжджають до більших країн Європейського Союзу.

Джерело: 24tv.ua

Різке скорочення кількості

Про зміну ситуації повідомила посолка Аннелі Кольк.

За її словами, на початку повномасштабної війни Естонія прийняла близько 89 тисяч українців. Станом на сьогодні їх залишилося приблизно 25 тисяч.

«На початку повномасштабного вторгнення до нас приїхало приблизно 89 тисяч українців. Зараз їх залишилося близько 25 тисяч – частина повернулася до України або поїхала до інших країн Європи», – зазначила дипломатка.

Чому українці виїжджають

Серед основних причин відтоку:

  • повернення в Україну після часткової стабілізації ситуації
  • переїзд до країн із більшими можливостями для працевлаштування
  • пошук кращих умов життя та соціальної підтримки

Підтримка зберігається

Попри скорочення кількості українців, Естонія продовжує політику підтримки. Українці мають доступ до:

  • освіти
  • роботи
  • соціальних виплат

Окрему увагу приділяють дітям. У країні працює спеціальна «Школа свободи», яка дозволяє навчатися з урахуванням українських і естонських стандартів.

Загальна ситуація в ЄС

За даними Євростат, у країнах Євросоюзу перебуває понад 4 мільйони українців зі статусом тимчасового захисту.

Найбільше українців прийняли:

  • Німеччина — понад 1 млн
  • Польща — близько 1 млн
  • Чехія — понад 350 тис.

Водночас реальна кількість українців у ЄС може бути більшою, оскільки не всі оформлюють тимчасовий захист.

Скорочення кількості українців в окремих країнах ЄС свідчить про нову фазу міграції: частина людей повертається додому, інші — шукають стабільніші можливості в межах Європи.

Читайте також:

Please support us Газета Слово про Слово on Patreon!
Become a patron at Patreon!

[mailster_form id=238074] Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button