Світ

92 % читачів Біблії кажуть, що Святе Письмо «змінило» їхнє життя − опитування

Нове дослідження показує, що переважна більшість тих, хто читає Біблію щонайменше три рази на рік, пережили трансформацію в результаті зустрічі зі Святим Письмом, поряд зі значною меншістю християн, які взаємодіють з Біблією рідше.

Джерело: christianpost.com

Американське біблійне товариство опублікувало в середу сьомий розділ свого 12-го щорічного звіту «Стан Біблії», який присвячений «використанню Біблії». Опитування 2598 дорослих, проведене з 10 по 28 січня, визначає «користувачів Біблії» як тих, хто сказав, що взаємодіє з Біблією принаймні три-чотири рази на рік.

У цій групі «користувачів Біблії» 92 % відповіли ствердно на питання, чи «послання Біблії змінило моє життя». Лише 8 % сказали, що ні. На противагу цьому, більшість респондентів, які не відповідають критеріям визначення «користувача Біблії» (62 %), не бачили в Біблії джерела трансформації свого життя, тоді як 38 % бачили.

Джон Фаркхар Блейк, директор з розвідки служіння Американського Біблійного Товариства, відреагував на результати опитування у своїй заяві: «Хоча ми повідомляли про різке зниження рівня читання Біблії, майже 60 мільйонів людей, які звертаються до Біблії менше ніж три рази на рік, кажуть, що вона справила перетворювальний вплив на їхнє життя. Наше дослідження показує, що постійна взаємодія зі Словом Божим змінює нас».

«Як Церква, ми повинні шукати будь-яку можливість показати нашим ближнім трансформаційну любов Ісуса − яка є на всіх сторінках Біблії», − додав Блейк.

Значна частина останньої частини звіту «Стан Біблії» була присвячена вивченню практики користувачів Біблії. В ході опитування «користувачів Біблії» попросили визначити їхні методи використання Біблії, і виявилося, що 48 % респондентів з цієї підгрупи «читають по кілька віршів за раз». Сорок відсотків користувачів Біблії читають уривки залежно від настрою, 32 % читають цілі розділи або історії Біблії за один раз, 26 % дотримуються встановленого графіка, плану або програми читання Біблії, а 22 % читають Біблію в один і той же час кожен день.

Хоча чоловіки частіше, ніж жінки, віддають перевагу читанню цілих розділів або історій Біблії за один раз, жінки віддають перевагу всім іншим методам читання Біблії. Опитування також вивчало переважні способи використання Біблії серед трьох категорій респондентів, класифікованих на основі їхніх відповідей на «14 пунктів опитування про частоту використання Біблії, а також про вплив і центральне значення її послання».

Респонденти, які читали Святе Письмо, тобто ті, хто набрав найвищі бали, набагато частіше читали цілі розділи або історії в Біблії, ніж їхні колеги з нижчими балами. У той час як 44 % користувачів Біблії, занурених у Святе Письмо, практикують вищезгаданий метод, лише 26 % тих, хто знаходиться в «рухомій середині», і 18 % респондентів, які не занурені в Біблію, сказали те ж саме.

Більш ніж удвічі більше тих, хто вивчає Писання (37 %), дотримуються встановленого графіка, плану або програми для читання Біблії, ніж серед тих, хто знаходиться в «рухомій середині» (19 %) та «відсторонених від Біблії» (13 %). Респонденти з «рухомої середини» трохи частіше, ніж ті, хто прихильний до Писання, обирають уривки з Біблії залежно від настрою (40 %) і читають по кілька віршів за раз (50 %). Сорок дев’ять відсотків тих, хто вивчає Писання, читають по кілька віршів за раз, тоді як 39 % обирають уривки залежно від настрою.

Крім того, дослідження показало, що читання з друкованої Біблії є найпоширенішим способом взаємодії користувачів Біблії зі Святим Письмом, причому 69% назвали традиційний метод одним з найулюбленіших способів пізнання Слова Божого. Менше половини користувачів Біблії відповіли, що використовують біблійні додатки на своїх електронних пристроях (48%), дивляться програми, орієнтовані на Біблію (46%), шукають біблійний контент в Інтернеті (46%), зареєструвалися в програмі для читання Біблії (29%) і слухають біблійні подкасти (28%).

У віковому розрізі більшість дорослих віком 58 років і старше (75 %), а також дорослих віком 18-57 років (65 %) повідомили, що читали Біблію в друкованому вигляді протягом місяця, що передував збору даних опитування. Більшість молодших користувачів Біблії використовували біблійні додатки (53 %) та шукали біблійний контент в інтернеті (57 %) протягом попередніх місяців, тоді як 35 % старших використовували обидва вищезгадані способи взаємодії з Біблією.

Більша частка старших користувачів Біблії (46 %) прийняли план читання Біблії за допомогою додатків у певний момент протягом місяця, що передував опитуванню, а також 35 % молодших користувачів Біблії. З іншого боку, більше молодших користувачів Біблії (32 %) дивилися біблійні програми, ніж старших (23 %).

Читайте також:

В опитуванні також запитувалося, чи здатні респонденти «щиро пробачити все, що хтось інший зробив їм, незалежно від того, чи просить він пробачення, чи ні». Сорок сім відсотків респондентів, які вивчали Святе Письмо, зазначили, що вони повністю згодні з цим твердженням, а ще 47 % − скоріше згодні. Лише 4 % дещо не згодні, а решта 2 % − категорично не згодні.

Переважна більшість респондентів, які належать до «рухомої середини», відповіли, що вони скоріше погоджуються з цим твердженням, за ними йдуть 20 %, які скоріше не погоджуються, 17 % − повністю погоджуються, і 4 % − повністю не погоджуються. Сорок вісім відсотків респондентів, які не дотримуються Біблії, «скоріше погодилися» з тим, що вони здатні щиро пробачити тих, хто заподіяв їм шкоду, тоді як 30 % − скоріше не погодилися, 11 % − повністю погодилися і 10 % − повністю не погодилися з цим твердженням.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button
Дорогий читачу, дякуємо, що ви з нами

Запрошуємо стати частиною спільного майбутнього та приєднатися до друзів “Слово про Слово” – тих, кому не байдуже, чим наповнюється український інформаційний простір. Тих, хто дивиться на світ з християнської позиції. Підтримати проєкт

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!