Християнські новини

Бельгійка хоче евтаназію, бо вважає себе непривабливою

Хоча питання евтаназії не надто гостро стоїть в Україні (подібні ідеї не знаходять схвалення широкого загалу), однак перші тривожні дзвіночки вже з’являються. То народний депутат Гео Леос заявляє про бажання протягом року законодавчо легалізувати евтаназію, то медіа все частіше підносять громадськості зворушливі історії про несамовиті страждання тяжкохворих, яким вкрай “потрібна” смертельна ін’єкція.
Однак перш, ніж піддаватися емоціям і приймати думку, що евтаназія іноді може бути прийнятною, слід звернути увагу на вкрай суперечлий досвід країн, де вбивство лікарями вже легальне. А прецедентів безглуздих причин для легальної (!) смерті вистачає.
Одна з таких приголомшливих історій розгортається в Бельгії. Досить приваблива 23-річна Келлі з Лювена вирішила покінчити життя самогубством шляхом евтаназії, бо вважає себе негарною і, на її думку, через зовнішність дівчину ніхто не любить. “Коли я дивлюся в дзеркало, то бачу чудовисько. Мені дуже не подобається те, що я бачу” – говорить вона в інтерв’ю Daily Mail.
Досить суперечливе твердження (враховуючи, що Келлі має нареченого), яке привело дівчину до психолога. Проте лікар замість того, щоб допомогти їй позбутися нав’язливих ідей, проінформував про легальні можливості піти з життя.

Тому найгірше в цій історії не лише бажання дівчини, але й позиція психолога та легальність такого наміру. Бельгійське законодавство надає можливість для евтаназії людям, які мають “психічні страждання”. Це жорстока і антилюдська практика фактично стає доступною для всіх, хто цього бажає, до того ж саме формулювання “психологічні страждання” є дуже розмитим і маніпулятивним. Абсолютно всі люди протягом свого життя переживають якісь негаразди, виклики і кризи, однак хіба це привіт іти на такі кардинальні кроки, як самогубство?
В Бельгії кожна третя особа, яка подає прохання про евтаназію з психологічних причин, отримує схвалення і дозвіл від психіатрів. Це парадоксально, адже сама думка про суїцид (евтаназію) має занепокоїти психіатрів, бо свідчить про серйозні душевні проблеми. Такі люди потребують вчасної допомоги, але аж ніяк не схвалення і заохочення їх наміру шляхом підписання направлення на смертельну процедуру.
Багато психіатрів та більшість бельгійців виступають проти поширення евтаназії для людей з психологічними проблемами. Деякі фахівці стверджують, що діагноз є суб’єктивним і можна зарадити проблемі лікуванням, а не смертю.
Батько Келлі категорично проти евтаназії та намагається відмовити доньку, однак вона незворушна та навіть висловилася проти присутності рідних під час процедури: “Я не хочу, щоб там була моя родина. Я так довго відчувала себе самотньою, навіщо бути комусь біля мене, коли я вмираю”?

Більше про питання евтаназії:

Ця історія вкотре демонструє безглуздість ідеї евтаназії, прихильники якої завжди розширюють поле для її застосування. Спочатку мова йде лише про смерть для невиліковно хворих, але потім черга легальної смерті доходить і до дітей, і до людей, що просто потребують психологічної допомоги, як бельгійка Келлі.

Джерело: Християни для України

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button