СвітХристиянські новини

Євангельські церкви Білорусі закликали владу провести чесні вибори

Єпископ Релігійного об’єднання громад християн повного Євангелія (РООХПЕ) в РБ Леонід Вороненко опублікував відкрите звернення до влади Білорусі. Він висловив позицію об’єднання щодо подій, що відбуваються в країні в період президентських виборів Республіки Білорусь, пише ІА Світогляд

Нижче наводимо текст звернення РООХПЕ:

1. Очевидно, що в дійсності оголошених ЦВК результатів виборів, на яких чинний Президент набрав 80,1% голосів, є сумніви. Це підтверджується багатьма свідченнями членів виборчих комісій, незалежних спостерігачів, а також протоколами з виборчих дільниць, де вибори були проведені чесно і прозоро, без фальсифікацій. Брехня є гріхом, що вводить в оману не тільки народ, а й правителів, і непевною основою для будь-якого правління, як і написано в Біблії, Притчі Соломона 11: 1: «Обманливі шальки – огида для Господа, а повна вага – це Його уподоба». Ми пропонуємо представникам влади і незалежним експертам вивчити виявлені факти порушень і, якщо вони вплинули на підсумки виборів, провести повторне голосування, де буде забезпечений чесний, прозорий і дійсний підрахунок голосів, або відповідно до ст.81 ІК РБ визнати минулі вибори недійсними і призначити нові вибори Президента РБ.
2. Насильство і тортури, яким піддавалися громадяни, які вийшли на мирний протест, є безпрецедентними і жорстокими. Є свідчення і факти жорстокого поводження із затриманими громадянами вже після їх затримання і поміщення під арешт. Жорстокість не тільки аморальна, а й потрапляє під дію КК РБ ст.128. Ми знаємо про порушення справ щодо насильства у відношенні до співробітників правоохоронних органів. Але ми вимагаємо об’єктивного розслідування та відповідальності з боку посадових осіб і правоохоронців, котрі дозволяли жорстоке поводження і тортури щодо затриманих громадян. Також ми просимо знайти можливість з коштів держави для компенсацій постраждалим громадянам необхідних для їх морального і фізичного відновлення.
3. Білорусь є суверенною і незалежною Республікою, що є Божим даром і цінністю нашого народу. Це закріплено в ст.1 і ст.3 Конституції РБ. Ми виступаємо проти розколу і ненависті всередині країни, а також втручання з боку інших країн, за винятком необхідного мирного посередництва в процесі переговорного діалогу чинної влади, активних учасників виборчого процесу та представників народу, з метою пошуку шляхів виходу з кризової ситуації.
Дотримуючись Божого поклику для Церкви, ми будемо продовжувати молитися Богу за народ, владу і рішення в ситуаціях, які переживає наша країна, служити до виконання волі Божої і на благо Білорусі.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button