Новини суспільстваХристиянські новини

Вчені-християни обговорили актуальні питання щодо сфери освіти з християнської точки зору

Науковці, представники церков євангельських християн-баптистів (ЄХБ) 18 березня обговорили виклики, що стоять перед сучасним вченим з християнським світоглядом. Також вони наголосили на необхідності утворення спільнот вчених-християн та їхніх колег. Серед учасників були присутні кандидати та доктори наук, ректори та викладачі християнських навчальних закладів.

Повідомляє baptyst.com.

Під час зустрічі викладачі університетів говорили про атеїстичне минуле української науки, захист прав викладачів та студентів висвітлювати різні точки зору, зокрема ті, що ґрунтуються на християнському світогляді.

Також учасники наголосили на необхідності утворення спільнот вчених-християн та їхніх колег у кожному місті та університеті для розвитку науки та освіти в регіоні. У церквах організовувати відкриті лекції для розвитку освіченості християн, зокрема щодо проблем здоров‘я, фінансової грамотності, підприємництва, лідерства, педагогіки. А також об’єднувати зусилля вчених із секулярних університетів та богословських закладів освіти у справі духовного просвітництва викладачів України.

Ректор УБТС Ярослав Пиж поділився, що частинкою його життя стала щотижнева спільна молитва з науковцями.

Вчені-християни обговорили актуальні питання щодо сфери освіти з християнської точки зору
Ректор УБТС Ярослав Пиж

Він підкреслив, що серед вчених є багато пасторів церков. Однак варто ставати «пасторами міста». Це виклик для усіх нас, треба перестати мислити лише про свою громаду, а почати дбати про усіх людей міста. Усі люди – є діти одного Батька, немає такої людини, яка прийшла без волі Отця у світ. Одні Його приймають, а інші – обирають бути сиротами.

Ректор наголосив, що виклик для нашого світогляду – навчитися сприймати усіх жителів міста як нашу сім’ю.

Також Ярослав Пиж зазначив, що Отець посилає нас світити у темряві. Кожен викладач університету має усвідомити, що він є пастором для тих студентів та викладачів, де він працює. Ми маємо подумати, як допомогти цим людям. У церкві це підтримка одне одного, щоб ми мали сили служити й світити там, де ми є упродовж тижня.

Пастор харківської церкви «Нова надія» та кандидат юридичних наук Віталій Сорокун поділився тим, як він написав дисертацію про свободу віросповідання. Також пастор розповів, як започаткував студентську церкву та намагається допомагати цим людям не лиш під час навчання, а й підтримує стосунки з ними протягом життя.

Вчені-християни обговорили актуальні питання щодо сфери освіти з християнської точки зору
Пастор харківської церкви «Нова надія» та кандидат юридичних наук Віталій Сорокун

Диригент та директор місії «Музика у світових культурах» (Music in Word Cultures) Сергій Білоконь поділився досвідом університетської церкви онлайн у країнах ЄС та сучасними методами взаємодії студентів та викладачів в університеті у справі формування контенту навчальних програм.

Учасники під час зустрічі обмінялися навчальними програмами та домовилися зустрічатися щомісяця.

Нагадаємо, що Вінницький департаментом освіти співпрацюватиме з громадською організацією християнсько-соціального напрямку «Справа Кольпінга в Україні» у розвитку інклюзивного навчання та захисті прав дітей з інвалідністю.

У департаменті освіти Вінницької міськраді наголошують, що співпраця з громадською організацією християнсько-соціального напрямку «Справа Кольпінга в Україні» сприятиме взаємодопомозі у розвитку системи освіти Вінницької міської територіальної громади.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Євген Коновальчук

Новинний редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Студент Запорізької Біблійної Семінарії. Керівник медіасфери Запорізької Біблійної Семінарії. Навчався в Запорізькому національному університеті на факультеті "Журналістика", спеціальність "Видавнича справа та редагування".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button