Новини суспільстваХристиянські новини

Чат-бот КІБЕРПЕС – новітня презентація для боротьби з кібербулінгом!

Чи зустрічались ви коли – небудь з жорстокістю у висловлюваннях, наклепом, агресивністю в інтернеті?! А от 50 % підлітків в Україні стали жертвами цькувань в соціальних мережах! КІБЕРПЕС створений безпосередньо для попередження Кібербулінгу.
Міністерство цифрової трансформації разом з ЮНІСЕФ, завдячуючи підтримці Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України та  Координаційного центру з надання правничої допомоги презентувало чат – бот  КІБЕРПЕС, який інформує дітей, батьків, вчителів як діяти у випадку кібербулінгу.

Коментар з приводу запуску чат – боту надала державний експерт Директорату дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН Оксана Савицька, жінка стверджує, що діти під час карантину проводять надто багато часу в інтернеті, у зв’язку з цим   вони гостро потребують особливого захисту від кібербулінгу. КІБЕРПЕС знайомить відвідувачів з повчальною інформацією наступного змісту:

  • поняття «кібербулінг», його прояви;
  • ваші дії, коли вас кібербулять;
  • як попередити кібербулінг;
  • як видалити матеріали, які містять елементи кібербулінгу;
  • як не стати кібербулером.

За результатами ESPAD – міжнародного дослідницького проєкту, 50% підлітків проводять час в соціальних мережах понад 4 години, 45% – до 3 годин і лише одиниці не користувались інтернетом.
Спеціальна представниця ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сильвандер наводить дані, що «кожна третя дитина прогулювала школу через кібербулінг. 75% підлітків у анонімному опитуванні підтвердили те, що Instagram, TikTok та Snapchat є основними соціальними платформами для цькування”, а за даними дослідження Всеукраїнського об’єднання проти кібербулінгу Docudays UA, 13% випадків усіх справ у судах щодо булінгу, були пов’язані безпосередньо з кібербулінгом.
Довідкова інформація 
За визначенням ЮНІСЕФ, кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Найчастіше зустрічається у соцмережах, ігрових платформах, месенджерах  через розміщення  компрометуючих фотографій, брехні, погроз, що завдають шкоди особистості.
Варто згадати, що за ініціативи МОН був створений безкоштовний онлайн – курс «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти», який можна пройти  на платформі Prometheus.

Джерело: mon.gov.ua

[sc name=”futerblock” ]
Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Схожі статті

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button