Чат-бот КІБЕРПЕС – новітня презентація для боротьби з кібербулінгом!

Чи зустрічались ви коли – небудь з жорстокістю у висловлюваннях, наклепом, агресивністю в інтернеті?! А от 50 % підлітків в Україні стали жертвами цькувань в соціальних мережах! КІБЕРПЕС створений безпосередньо для попередження Кібербулінгу.
Міністерство цифрової трансформації разом з ЮНІСЕФ, завдячуючи підтримці Міністерства освіти і науки України, Міністерства юстиції України та Координаційного центру з надання правничої допомоги презентувало чат – бот КІБЕРПЕС, який інформує дітей, батьків, вчителів як діяти у випадку кібербулінгу.
Коментар з приводу запуску чат – боту надала державний експерт Директорату дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти МОН Оксана Савицька, жінка стверджує, що діти під час карантину проводять надто багато часу в інтернеті, у зв’язку з цим вони гостро потребують особливого захисту від кібербулінгу. КІБЕРПЕС знайомить відвідувачів з повчальною інформацією наступного змісту:
- поняття «кібербулінг», його прояви;
- ваші дії, коли вас кібербулять;
- як попередити кібербулінг;
- як видалити матеріали, які містять елементи кібербулінгу;
- як не стати кібербулером.
За результатами ESPAD – міжнародного дослідницького проєкту, 50% підлітків проводять час в соціальних мережах понад 4 години, 45% – до 3 годин і лише одиниці не користувались інтернетом.
Спеціальна представниця ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сильвандер наводить дані, що «кожна третя дитина прогулювала школу через кібербулінг. 75% підлітків у анонімному опитуванні підтвердили те, що Instagram, TikTok та Snapchat є основними соціальними платформами для цькування”, а за даними дослідження Всеукраїнського об’єднання проти кібербулінгу Docudays UA, 13% випадків усіх справ у судах щодо булінгу, були пов’язані безпосередньо з кібербулінгом.
Довідкова інформація
За визначенням ЮНІСЕФ, кібербулінг – це цькування із застосуванням цифрових технологій. Найчастіше зустрічається у соцмережах, ігрових платформах, месенджерах через розміщення компрометуючих фотографій, брехні, погроз, що завдають шкоди особистості.
Варто згадати, що за ініціативи МОН був створений безкоштовний онлайн – курс «Протидія та попередження булінгу (цькуванню) в закладах освіти», який можна пройти на платформі Prometheus.
Джерело: mon.gov.ua
[sc name=”futerblock” ]