СвітХристиянські новини

Міжнародний рух «Молодь з місією» відзначає 60-річчя

Цього року міжнародне служіння «Молодь з місією» (англ. Youth With A Mission, YWAM) відзначає 60-річчя. Рух благовістя, яке почалося в 1960 році з двох місіонерів, сьогодні налічує понад 18 000 служителів в більш ніж 180 країнах.
Про це пише bog.news.
Головна мета служіння – «знати Бога і робити Його відомим». Через різноманітні проекти – школи, університети, місіонерські поїздки, корабельне служіння та ін. – вони досягають її.
Засновники YWAM Лорен і Дарлін Каннінгем. Своє життя присвятили тому, щоб піднімати і споряджати молодь (а також всіх бажаючих) для проповіді Євангелія. Лорен став першим місіонером, який відвідав усі країни світу заради благовістя.
В цьому році Лорен Каннінгем також відзначив ювілей. У червні йому виповнилося 85 років.

Це дійсно ти, Бог?

Початком служіння стало бачення Лорена Каннінгема в 1956 році, коли йому було 20 років. Він був в турі з групою на Багамах. Одного вечора після напруженого дня він відкрив Біблію і попросив Бога говорити в його розум.
«Я побачив карту світу, але вона рухалася. Я бачив всі континенти, які покривали хвилі. Одна за одною вони обрушувалися на всі країни. Це тривало до тих пір, поки вся земля не була покрита. Потім картина змінилася – хвилі стали молодими людьми. Вони були мого віку і навіть молодше. Вони були скрізь – на перехрестях, в барах, ходили по домівках. Вони проповідували Євангеліє. Я був вражений і навіть запитав: “Це дійсно Ти, Бог?” Підлітки й молодь стають місіонерами! Тоді я подумав: “Чому Бог дав мені це бачення?”

Перші місіонери YWAM

Перша офіційна місіонерська поїздка YWAM відбулася в 1960 році. Організація послала до Ліберії двох місіонерів побудувати дорогу через джунглі в лепрозорій.

Фінансові чудеса

З перших днів місії Лорен прийняв рішення, що вони не будуть платити своїм місіонерам. Кожен, хто хотів стати місіонером YWAM, включаючи навіть Лорена і Дарлін, повинен був сам знайти фінансування. Це рішення вплинуло на зростання YWAM у всьому світі. За 60 років існування YWAM її засновники не отримували зарплати.

30-денна молитва за мусульманські країни

У 1993 році YWAM запустила ініціативу молитви за мусульманські країни. Зараз до руху приєдналися різні деномінації й організації по всьому світу. Щорічно молитва збігається з Рамаданом, священним місяцем посту в ісламі.

Кораблі милосердя

Корабельне служіння YWAM почалося в 1979 році. Перший корабель, названий «Анастасіс» (грец. «Воскресіння»). У 2003 році «Кораблі милосердя» стали окремим служінням. Кораблі YWAM пропонують медичне обслуговування, транспорт для євангелізаційних груп, наземне навчання місцевих медичних працівників, навчання мобільних місій, а також операції з видалення катаракти та стоматологічні операції.

Роль жінки в служінні

Лорен з Дарлін вірять в те, що Бог закликає жінок на служіння. Побувавши у всіх країнах світу, Лорен не з чуток знає, наскільки важливим є питання: «Жінки? А чому б і ні!” Відповіді на це питання він навіть присвятив книгу.
Трансформація суспільства
Місія прагнути навчати християн в семи «сферах впливу», таких як освіта, уряд, мистецтва і розваги, ЗМІ та комунікація, бізнес і торгівля, сім’я і церква. YWAM надихає християн стати впливовим в межах цих сфер.
[sc name=”futerblock” ]

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Анатолій Якобчук

Засновник і редактор Всеукраїнської християнської газети «Слово про Слово». Одружений, разом з дружиною Оленою виховує 3 дітей. Член Асоціації журналістів, видавців і мовників, "Новомедіа".

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button