Новини археології

Археологічне відкриття: мозаїчні свідчення раннього християнства в «Спаленій церкві» поблизу Галілеї

Дослідники нещодавно виявили чотири нові написи поблизу Галілеї, які демонструють свідчення раннього християнства на місці, відомому як «Спалена церква».

Джерело: christianpost

Чотири написи було виявлено під час чищення археологами візантійських мозаїк у церкві Мученика Феодора, розташованої у Гіппосі біля Галілейського моря, повідомляє All Israel News наприкінці минулого місяця.

Церква також відома як «спалена церква», оскільки вона була спалена перськими загарбниками на початку сьомого століття.

Одна зі знайдених грецьких написів звучала так: «Принесення на користь спасіння і допомоги Уранії і Теодороса. Господи Боже, прийми! Амінь! За часів індиктіону 4 і 619 року».

Професор Грегор Штааб з Інституту класичних досліджень Кельнського університету в Німеччині сказав, що Уранія і Теодорос, ймовірно, створили на цьому місці приватну каплицю як останній притулок для себе.

Далі Штааб пояснив, що структура написів має на увазі, що грецька мова була спотворена місцевими мовами, зазначивши, що «мова мозаїчних написів показує напрочуд сильне зниження як у фонетичній передачі, так і в граматичних правилах».

«Неможливо було придумати ідею використання будь-якої іншої мови, крім грецької, навіть якщо усвідомлювати, що ця мова вже не освоєна такою мірою, якою це було необхідно, − продовжив він. − Початковою мовою християнської літургії та молитви до Бога була грецька, тому відхилення від її використання у християнському контексті мало вважатися неможливим».

Дослідники також вважають, що у приміщенні для богослужінь мав бути поділ на чоловіків і жінок, а також не допускалися ті, хто ще не був хрещений.

Церква Мартиріона Феодороса була спочатку побудована наприкінці п’ятого − на початку шостих століть у візантійському стилі, з килимами та мозаїками з християнською символікою.

Церква є однією із семи, виявлених у цьому районі, повідомляє Haaretz, інші написи археологи знайшли ще у 2019 році.

Читайте також:

Це місце було відоме своїм дивовижним краєвидом на Галілейське море, де Ісус здійснив безліч чудес і керував своїм земним служінням, як записано в Євангеліях.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button