Релігія

Американці вважають, що COVID-19 зробив їх «відкритішими для Бога»

Частина американців вважають, що зараз вони більш відкриті до Бога, ніж до пандемії коронавірусу. Про це йдеться у звіті Barna Group, заснованому на опитуванні 2000 дорослих американців, проведеному з 21 по 31 жовтня 2022 року.

Джерело: inVictory

У звіті зазначено, що 44% дорослих американців вважають себе «більш відкритими для Бога зараз, ніж були до пандемії». При цьому переважна більшість дорослих (77%) говорять про віру у вищі сили, а 74% вказали на бажання зростати духовно, повідомляє Християнський Мегапортал inVictory з посиланням на The Christian Post.

«Хоч вектор християнської приналежності в США був низхідний і вимагає термінових втручань, наші нові дані дали християнським лідерам привід для надії», – сказав генеральний директор Barna Group Девід Кіннаман, автор звіту.

Представники усіх поколінь бажають духовно зростати

Більшість представників усіх поколінь, особливо молодих американців, говорили соціологам, що хотіли б духовно зростати. Покоління X і міленіали найбільш схильні до духовного зростання: 77% респондентів обох поколінь відчувають те, що Кіннаман назвав «духовним голодом». 73% наймолодшої групи дорослих американців, покоління Z, і 72% бебі-бумерів сказали те саме.

Загалом 80% респондентів висловили деяку впевненість у тому, що «у світі є духовний або надприродний вимір». Половина опитаних сказали, що «впевнені, що він існує», а ще 30% сказали, що «я думаю, що він існує, але я не впевнений». Водночас лише 11% відповіли: «Я не думаю, що він існує, але я не впевнений», а решта 9% заперечують існування надприродного виміру у світі.

Покоління Z і міленіали з найбільшою ймовірністю вірили у «надприродний/духовний вимір», при цьому віра в таку владу над світом склала 83% серед представників обох поколінь. Навпаки, 82% покоління X та 79% бебі-бумерів вірили у «духовний чи надприродний вимір світу».

З іншого боку, представники покоління бебі-бумерів найчастіше дотримувалися віри у вищу силу (79%), за ними йдуть покоління X (77%), покоління Z (77%) та міленіали (76%).

Духовна відкритість і допитливість американців зростають

Кіннаман посилався на дослідження як на доказ того, що «американці, здається, відкриті для іншої протиотрути, щоб допомогти знайти сенс життя в ці хаотичні часи», що визначаються «глобальною пандемією, расовими потрясіннями, політичними хвилюваннями, стрімким зростанням інфляції, підвищенням відсоткових ставок та тепер постійною загрозою COVID та всіх його варіантів».

Як зазначив Кіннаман, «релігійна приналежність і відвідуваність церкви продовжують знижуватися» у звіті Барни про стан церкви за 2020 рік у США було виявлено, що лише 25% американців ідентифікують себе як практикуючі християни, що є помітним зниженням порівняно з 43% американців, які вважають себе такими у 2000 році. За цей період частка непрактикуючих християн зросла з 30% до 43%, а щотижнева відвідуваність церкви знизилася з 42% до 29%.

Читайте також:

Хоча Кіннаман визнав зниження відвідуваності церкви та частки населення, що ідентифікують себе як християни в США, він висловив подяку за дослідження, в якому йдеться про те, що «духовна відкритість і допитливість зростають».

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!
Become a patron at Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Маргарита Стралківська

Журналістка стрічки новин. Студентка 3-го курсу журналістики в Українському гуманітарному інституті.

Схожі статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button