Новини суспільстваХристиянські новини

З 29 по 30 вересня Україна вшановує 80-річчя пам’яті жертв у Бабиному Яру

З 29 по 30 вересня Україна згадуватиме жертв масових розстрілів у Бабиному Яру, роковини трагедії відмічають вже 80-й раз.

Джерело: bigkyiv.com.ua

Заходи в Києві відбулися за участю урядовців, церковних діячів, православних, католицьких та єврейських релігійних представників. В них взяла участь також громадськість, благодійні організації та гості з-за кордону. Роковини проходитимуть у Національному історико-меморіальному заповіднику «Бабин Яр».

Сьогодні о 10 годині ранку вищі чиновники символічно запалили пам’ятний вогонь, він буде горіти ще протягом двох днів.

Міжконфесійна молитва за жертв відбулася сьогодні о 20:30. Кожен, незалежно від своїх релігійних переконань, запрошувався приєднатися до спільної молитви за душі жертв тоталітарних режимів.

Молитву провели митрополит Епіфаній, Глава Греко-Католицької Церкви в Україні Святослав та головний рабин України та Києва Моше Реувен Асман.

Під час дводенного вшанування пам’яті, з 10:00 до 19:00 кожен може  прийти до заповідника, взяти символічні камінці та лампадки для вшанування нацистських жертв.

Президент Світового Конгресу Українців Павло Грод сказав, що Бабин Яр − одна з найбільших трагедій у світі. Він додав, що це варто пам’ятати з метою подальшого захисту справжньої історичної пам’яті, щоб українська держава та громадськість несли відповідальність за збереження цього.

Директор Національного меморіального інституту України Антон Дробович зазначив, що євреїв у Києві вбили лише через політично-нацистську ідеологію країни. Він сказав, що жодне інше місце, навіть горезвісна фабрика смерті, не вбило стільки людей за такий короткий проміжок часу. Ось чому Бабин Яр − один із символів Голокосту у світі.

Окрім євреїв, нацисти також розстрілювали ромів, радянських військовополонених та учасників українського націоналістичного руху опору. Тут також померла активістка ОУН Олена Теліга.

Дробович говорить, що вшанування пам’яті жертв дає можливість повернути їм гідність, втрачену через злочинну ідеологію. Водночас це допомагає формувати зрілу та гідну політичну країну з повагою до походження, соціального чи іншого статусу людини. Цей захід об’єднує суспільство і дозволяє пам’ятати та шанувати ті події і якомога більшу кількість людей, незалежно від їх національності, віросповідання та поглядів.

Читайте також:

Історична довідка

Під час Другої світової війни німецько-фашистські війська, що окупували Київ, використовували Бабин Яр як місце для масових розстрілів мирного населення (переважно євреїв). 29 вересня 1941 року згідно з наказом окупаційної влади все єврейське населення повинно бути присутнім у Бабиному Яру. Люди масово проходили контрольно-пропускний пункт, а потім їх везли у Яр і розстрілювали. Цього і наступного дня 33 771 людина стала жертвою Голокосту. Загалом різанина тривала допоки німецька армія не вийшла з міста: за офіційними даними, у Бабиному Яру було розстріляно та вбито близько 100 тисяч людей.

Сподобалось? Підтримайте Газета Слово про Слово на Patreon!

Привіт 👋 А ви уже підписані?

Підпишіться, щоб отримувати новини кожного вечора!

Підтримайте наших журналістів, пожертвуйте прямо зараз! Це дуже потрібний і гучний голос на підтримку якісної християнської журналістики в Україні. 5168 7574 2431 8238 (Приват)

Оксана Коваленко

Висококваліфікований, креативний викладач, перекладач англійської мови та журналіст. Має вищу відповідну освіту (викладач англійської та німецької мов), ряд сертифікатів (українського та міжнародного зразків) і дипломів з підвищення кваліфікації викладача іноземних мов та копірайтера.

Схожі статті

Одне повідомлення

  1. “Заходи в Києві відбулися за участю урядовців, церковних діячів, православних, католицьких та єврейських релігійних представників.”
    Не зовсім ясно й зрозуміло: а чи були присутні на цих жалобних заходах представники саме протестантсько-євангельських церков України?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button